TÜ professor jätkab Coimbra grupi juhatuses

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"40813","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Möödunud nädalal, 2.–5. juunini toimunud Coimbra grupi aastakonverentsil valiti Tartu Ülikooli professor Ain Heinaru tagasi juhatuse liikmeks.

Kuulumine mainekasse Coimbra gruppi ning juhatusse on endise teadusprorektori prof Heinaru sõnul Tartu Ülikoolile ülimalt oluline, sest aitab ülikooli maailmas tutvustada. Prof Heinaru peab Coimbra grupi tegevuse olulisimaks saavutuseks seda, et välja on töötatud mitmeid ühiseid avaldusi Euroopa hariduspoliitika osas.

"Grupi hääl on viimaste aastate jooksul Euroopas märksa kuuldavamaks muutunud," rääkis prof Ain Heinaru.

Euroopa tasandil on Coimbra grupp aastate jooksul pälvinud austusväärse staatuse ning kujunenud oluliseks diskussioonipartneriks ka Euroopa Komisjonile.

Coimbra grupi idee pärineb aastast 1985, kui Belgia juhtivas, Leuveni Katoliiklikus Ülikoolis kohtusid 12 vanast ülikoolilinnast pärit olevate ülikoolide esindajad. Kohtumise eesmärgiks oli ülikoolidevaheliste kultuuri-, haridus- ja teadussuhete arendamine ning tugevdamine.

Coimbra grupi liikmeteks on teiste seas maailma vanimad, tuntuimad ja hinnatuimad ülikoolid Cambridge ja Oxford (Inglismaa), Lyon (Prantsusmaa), Leuven (Belgia), Barcelona (Hispaania), aga ka maailma vanim, 1088. aastal asutatud Bologna Ülikool (Itaalia). Tartu Ülikool kuulub Coimbra grupi ridadesse alates 2003. aastast ning on seal ainus ülikool Balti riikidest.

2006. aastal toimus Coimbra grupi aastakonverents Tartus, kus võeti vastu "Tartu ühisavaldus", mis rõhutas vajadust muuta Euroopa tippülikoolide rahastamist ning sõnastas meetmed, kuidas tugevdada Euroopa ülikoolide positsioone.

Lisainfo: prof Ain Heinaru, TÜ geneetika professor, tel 737 5012, ain.heinaru@ut.ee ja
Sirje Üprus, rahvusvahelise koostöö juht, tel 737 5615, sirje.uprus@ut.ee

Karin Volmer