TÜ raamatukogu ootab appi raamatuid puhastama

Seoses juba alanud raamatute lahtipakkimise ja riiulitesse panemisega ootab TÜ raamatukogu kõiki ülikooliga seotud inimesi ning heasoovijaid vabatahtlikena raamatute puhastustöödel kaasa lööma.

„Oleme juba alustanud suure tööga, et tuhanded kastid lahti pakkida ja nendes olevad raamatud korralikult riiulitesse saada,“ rääkis TÜ raamatukogu direktor Martin Hallik. Enne aga on vaja kõik raamatud remondi käigus kogunenud tolmust puhtaks teha. „Sadade tuhandete raamatute puhastamine võtab tohutu aja ja selleks, et saaksime pärast avamist teha võimalikult kiiresti kõigile lugejatele kättesaadavaks ka meie uue avakogu, vajame lisatööjõudu. Nii tekkiski mõte kutsuda inimesi, kes tahaks meie maja peatsele avamisele kaasa aidata, mõnel päeval appi raamatuid puhastama.“

Puhastustöödele oodatakse tudengeid, ülikooli töötajaid, aga ka vilistlasi ning heasoovlikke tartlasi, kes saaksid ühe päeva jooksul töötada vähemalt 1,5 tundi ja selliseid tööpäevi koguneks nädala jagu. „Väiksema perioodi puhul kaob lihtsalt efektiivsus ära,“ selgitas raamatute puhastustööde korraldust juhtiv säilitus- ja konserveerimisosakonna juhataja Kristina Virro. „Igale vabatahtlikule pühendame piisavalt aega, et teda juhendada, ning seetõttu oleks hea, kui meie poolt vajaliku väljaõppe saanud inimene saaks meile appi tulla mitmel päeval.“

Kõik töövahendid, nende hulgas ka kaitsekitlid, -maskid ja -kindad, tagab raamatukogu. Soovijatel tuleb vaid oma heast tahtest registreerimisvormi kaudu teada anda ning raamatukoguga koos lepitakse kokku päevad, millal inimesed saavad tulla appi raamatuid puhastama.

Raamatukogu on juba ette tänulik kõigile, kellel on aega ja tahtmist puhastustöödele kaasa aidata!

Link registreerimisvormile: https://survey.ut.ee/index.php/969481?lang=et

Lisainfo: Herdis Olmaru, TÜ raamatukogu kommunikatsioonijuht, 737 5749, herdis.olmaru@ut.ee

Maria Kristiina Prass
Tartu ülikooli avalike suhete spetsialist