TÜ raamatukogus saab vaadata noorte maalitudengite maastikke

Teisipäeval, 12. oktoobril avaneb TÜ raamatukogus ülikooli maalikunsti osakonna tudengite näitus "Merila maastik", kus eksponeeritakse 17 noore kunstniku töid mullusuviselt maalipraktikalt Häädemeeste kandis.

Pildid valmisid kümne kuuma suvepäeva jooksul Häädemeeste lähedal Piirumis klassikaliste merevaadetega poolsaarel asuval looduskaitsealal. "Tudengeid võõrustas Aivar Merila, kes andis meie käsutusse oma maja ja maa koos kõikide võimalustega ning ka suure heinaküüni tööde kuivatamiseks. Koht oli inspireeriv - seda on töödest näha," ütles maalipraktika juhendaja Jüri Kask, TÜ kunstide osakonna joonistamise, maalimise ja kompositsiooni lektor.

Maalipraktikast võttis osa 25 tudengit kõikidelt õppeastmetelt ning ka teistelt erialadelt. Kokku on näitusel näha 17 noorkunstniku tööd. Näitus avatakse TÜ raamatukogus 12. oktoobril kell 17.

Lisainfo:
Jüri Kask, TÜ kunstide osakonna joonistamise, maalimise ja kompositsiooni lektor, tel 516 3927

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja