TÜ Raamatupood jätkab tegevust koostöös Krisostomusega

18. juunil otsustas Tartu Ülikooli nõukogu jätkata läbirääkimisi OÜ TÜ Raamatupood müümiseks raamatukauplusele Krisostomus tingimusel, et säilivad raamatupoe kaubamärk ning praegune asukoht.

"Tartu Ülikooli nõukogu vaagis oma tänasel koosolekul erinevate arengustsenaariumite vahel ning andis oma poolehoiu variandile, mis säilitab raamatupoe olemasolevas asukohas sarnase kaubavaliku ja kaubamärgiga," ütles Tartu Ülikooli kantsler Andres Liinat.

Liinati sõnul on Tartu Ülikooli raamatupoe peamine eesmärk tagada õppe- ja teadustööks vajaliku kirjanduse kättesaadavus soodsatel tingimustel, kuid praeguses olukorras ei suuda raamatupood suurte kauplusekettidega võistelda. "Raamatute jaemüügi kontseptsioonid on oluliselt muutumas," ütles Liinat. "Hubased väikesed raamatupoed on tänapäeval üha harvemad, kuid usun, et koostöös Krisostomusega suudame tõestada, et see on võimalik."

Koostöölepinguga avaneksid ülikoolile ning ka linnarahvale soodsamad võimalused kvaliteetse teaduskirjanduse ostmiseks, samuti väheneksid raamatupoe ülalpidamise kulud.

TÜ raamatupoe kahjum oli 2009. aastal 813 000 krooni. Selle aasta esimese 5 kuuga kandis kauplus kahjumit 325 000 krooni jagu.

Lisainfo:
Andres Liinat, Tartu Ülikooli kantsler, tel 737 6500, e-post andres.liinat@ut.ee

Mehis Tuisk
Tartu Ülikooli pressiesindaja