TÜ-s peab avaliku loengu vestlusanalüüsist Yorki ülikooli professor Paul Drew

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"39822","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]12. aprillil kell 10.15 peab Tartu Ülikooli peahoone auditooriumis 139 vestlusanalüüsi tutvustava ingliskeelse loengu sotsioloogiaprofessor Paul Drew Yorki ülikoolist Suurbritanniast.

Vestlusanalüüs on üks võimalikke inimsuhtluse uurimise meetodeid, mis on sündinud küll sotsiloogilise uurimismeetodina, kuid leidnud järjest rohkem rakendamist ka keeleteaduses, psühholoogias ja keeleõppes.

Prof Drew on õpetanud Yorki ülikoolis alates 1973. aastast. Ta juhib Yorki ülikoolis tegutsevat interdistsiplinaarset keele ja keelekasutuse uurimiskeskust Centre for Advanced Studies in Language and Communication. Vestlusanalüüsi kursuseid on ta läbi viinud Euroopa, Ameerika, Jaapani ja Hiina ülikoolides. Prof Drew on olnud külalisuurija Lundi Ülikoolis, Lõuna-Taani Ülikoolis ja Palo Alto uurimiskeskuses. 2007. a valiti Paul Drew Helsingi ülikooli audoktoriks.

Loengut kuulama on oodatud kõik huvilised.

Rohkem infot Paul Drew'st: http://www.york.ac.uk/depts/soci/about/s_drew.htm

Lisainfo: Riina Kasterpalu, eesti ja üldkeeleteaduse instituut, tel 737 6143, e-post riina.kasterpalu@ut.ee

Mehis Tuisk
Tartu Ülikooli pressiesindaja