TÜ SÕLMIB KOOSTÖÖLEPPE RAHVUSVAHELISE FONDIGA, MIS TOETAB ÜLIKOOLI VENE FILOLOOGIAT

Toetusfondi asutajateks on internetiportaali Yandex töötajad ja ajakirjanikud. Lepingu allkirjastamisel esinevad tuntud Venemaa teadlased prof Tatjana Tsivjan, üks Tartu-Moskva semiootikakoolkonna suvekoolide osavõtjaid, Venemaa Teaduste Akadeemia vene keele instituudi vanemteadur Olga Rovnova, Booker´i preemia nominant, kirjanik Aleksei Slapovski ning tuntud kirjanduskriitik Andrei Nemzer.

TÜ vene ja slaavi filoloogia osakonna juhataja prof Irina Külmoja hinnangul on koostöölepe osakonnale väga oluline, sest varem pole nn emamaa vene keele ja kirjanduse õpetamist toetanud. Vastloodud fondi abil tagatakse töötasu kolmeks aastaks ühele vene keele ning ühele vene kirjanduse õppejõule.

Koostööleppe allkirjastamisel peab avakõne Tartu Ülikooli rektor prof Jaak Aaviksoo. Seejärel esineb kõnega ülikooli vene filoloogia toetamise fondi esimees Sergei Kuznetsov. Üritusel toimuvate sõnavõttude temaatika kajastab Tartu traditsioone ja Lotmani filoloogiat uuel etapil, russistikat ning üliõpilasteadust Tartus.

Lisaks toimub ajaloo muuseumis veebilehtede "Ruthenia" ja "Lotmaniana Tartuensa" esitlus ning näituse "TÜ vene filoloogia Eesti Vabariigis" avamine.

Liina Jürgen
TÜ avalikkussuhete peaspetsialist

INFO: TÜ vene ja slaavi filoloogia osakonna juhataja Irina Külmoja, tel: 737 5352,
koordinaator Jelena Ussar, tel: 7376 5352