TÜ teadlane koostas lastele oma ravimtaimeraamatu

Reedel, 18. novembril esitleb TÜ farmakognoosia dotsent Ain Raal ülikooli tehnoloogiainstituudis spetsiaalselt lastele kirjutatud raamatut "Sinu ravimtaimed".

32-leheküljeline kaunite värviliste piltidega teos tutvustab 12 Eesti levinumat ravimtaime lihtsas ja lastele arusaadavas võtmes ning on mõeldud eelkooliealistele ja nooremale koolieale. Raamatu testgrupiks oli Ain Raali enda 5-aastane lapselaps.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"37858","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Dotsent Raali hinnangul on Eesti arvatavasti üks ravimtaimeteemaliste raamatutega paremini varustatud riike maailmas, lastele aga oma teatmeteost selles vallas polnud. "Eestlased on loodusega tihedalt seotud ja ravimtaimededga puutuvad lapsed kokku juba varakult. Kes poleks titena kõhuvalu puhul kummeliteed joonud? Kuidas aga kummel ise välja näeb, seda ei pruugi kõik lapsed kohe teada. Siis ongi raamat abiks," ütles Ain Raal.

Tema sõnul ei tohiks aga lapsi sugugi alahinnata ja sestap pistis ta raamatusse ka mõned keerulisemad sõnad, nagu farmatseut ja proviisor. "See ärgitab järele uurima, millega tegu. Minu meelest pole probleem selles, et lapsed vaatavad liiga palju televiisorit või istuvad arvutis. Probleem tekib siis, kui meie ei oska neile pakkuda väärikat alternatiivi omamaiste mängude ja raamatute näol, mis muu kraami üles kaaluvad. Loodetavasti aitab ravimtaimeraamat lapsi sammukese loodusele lähemale," arvas Raal.

Raamatu illustreeris Laura Müürsepp ja andis välja kirjastus Päike ja Pilv. Raamatu esitlus toimub reedel, 18. novembril algusega kell 15.15 TÜ tehnoloogiainstituudis (Nooruse 1, ruum 707).

Lisainfo: Ain Raal, tel 737 5281, ain.raal@ut.ee

Anneli Miljan