TÜ teadlased jätkavad Jaapani ärihiiu ostetud Fits.me teenuse arendamist

Maailma üks suurimaid e-kaubandusettevõtteid Rakuten ostis Eesti idufirma Fits.me, mis pakub virtuaalse proovikabiini teenust. Firma arenduskeskus ehk koostöös TÜ tehnoloogiainstituudi teadlastega tegutsev labor ja fotostuudio jäävad Tartusse.

Fits.me asutaja Heikki Haldre sõnul on Rakuteni investeering loogiliseks jätkuks ettevõtte arengus, võimaldades varajase faasi investoritel investeeringust väljuda ja strateegilisel investoril ettevõtet edasi arendada.

«Meie koostöö Rakuteniga sai alguse eelmise aasta novembris, kui EAS korraldas jaapanlastele kohtumised Eesti tehnoloogiaettevõtetega. Koostöö arenes kiiresti edasi, kulmineerudes Fits.me saamisega Rakuteni tütarettevõtteks,» selgitas ta.

Nii Fits.me tegevjuht kui ka Arengufondi investeerimisettevõtte SmartCap esindaja kinnitasid, et kuigi tehingu rahalist väärtust ei või nad avalikustada, oli see investoritele tulus. «See, et maailma suuruselt kolmas e-kaubandusettevõte viitsiks sellise asjaga tegeleda, tähendab seda, et sellel on väärtus. See ei ole kindlasti peenraha eest tehtud tehing,» kinnitas SmartCapis Fits.me investeeringuga tegelev Andrus Oks.

Gambrell rääkis, et tehing on suurepärane uudis kogu meeskonnale, aga eriti Eestis töötavale 50 inimesele. «Töötajate arvu Eestis on plaanis suurendada, kuna kavatseme nüüd kasvada veelgi kiiremini kui muidu,» ütles ta.

Alates 2012. aastast on Fits.me peakontor koos müügi- ja turunduspoolega tegutsenud Londonis, Eestis asub arenduskeskus, koos Tartu Ülikooliga tegutsev labor ja fotostuudio. Nii jääb see Gambrelli kinnitusel ka edaspidi.

«Fits.me jääb opereerima oma brändi all ja jääb eraldi firmaks. Kindlasti ootame võimalust pakkuda oma teenust Rakuteni ettevõtetes, jätkata praeguste klientide teenindamist ja otsida uusi kliente. Nüüd on meil ka rahalisi vahendeid ja suurust, et seda teha,» rääkis ta.

Lisaks Euroopale loodetakse eelmisel aastal omandatud väikese New Yorgis asuva konkurendi abil laieneda Põhja-Ameerikas ja Rakuteni kaudu Aasias.

Kuigi viimastel aastatel on kõlanud, et Fits.me’l ei pruugi minna väga hästi, ei olnud Gambrelli sõnul tegemist siiski ettevõtte päästmisega. «Me ei vajanud päästmist, aga suur eelis Rakuteni gruppi kuulumisel on see, et meil on nüüd rahalised vahendid ja juurdepääs suurepärastele ettevõtetele nii tehnoloogiate kui ka kaupmeeste mõttes,» selgitas ta.

Oksa sõnul on tegemist kindlasti positiivse sündmusega. «Meeskond on välja võidelnud võimaluse koos Rakuteniga maailma vallutada. See ressurss, mis Rakuteni poolt tuleb, on hoopis midagi teistsugust. See on märkimisväärne,» lisas ta.

Rakuten on Oksa sõnul maailma suuruselt kolmas e-kaubandusettevõte, mis teeb nende Eestiga sidumise ka riigile oluliseks sündmuseks. «Sisuliselt importisime selle ettevõtte siia. See perspektiiv võib ka edaspidi päris huvitav olla,» ütles ta.

Rakuteni aastane käive ulatub üle viie miljardi dollari ja seal on üle 11 000 töötaja. Ettevõtte asutas 1997. aastal Hiroshi Mikitani, kes on siiani ettevõtte tegevjuht. Rakuteni peakontor asub Tokyos. Rakuteni Gruppi kuulub ligi 40 ettevõtet, mis tegelevad veebikaubanduse, tarbijakrediidi, uudiste-, reisi- ja meelelahutusportaalidega.

Allikas: Postimees.

Egle Merbach
TÜ avalike suhete peaspetsialist
Tel: +(372) 737 5509
Mob: +(372) 58 6686 77