TÜ teadlased lahendavad Riigikogus metsapoleemika küsimusi

25. oktoobril 2017 toimub Riigikogus konverents „Mets kui loodusvara ja ühine vastutus“, kus käsitletakse metsamajanduse korralduses parandamist vajavaid valdkondi.

Konverentsil peavad ettekandeid Tartu ülikooli teadlased Anneli Palo ning Asko Lõhmus, kes vastavad küsimusele, kas vastab tõele riiklik seisukoht sellest, et metsa on viimastel aastakümnetel üha juurde tulnud, metsa seisund on hea ning info selle kohta piisav.

„Nimetatud argumendid on Eesti poliitikas püsinud pikka aega kesksetena metsapoleemika tõrjumisel ja väitlevad osapooled pole seni ühist keelt leidnud. Loodan, et pärast konverentsipäeva on asi selgem ja avanevad uued võimalused ühiskondlikuks koostööks,“ sõnas  TÜ loodusressursside õppetooli juhataja Asko Lõhmus.

Lisaks teadlastele peavad konverentsipäeval ettekandeid kodanikuühenduste, keskkonnaorganisatsioonide, loodusturismiettevõtete ning kultuurivaldkonna esindajad, üritust modereerib Aleksei Lotman. Konverentsil lööb kaasa ligi 90 osalejat, teiste seas Riigikogu liikmeid ja keskkonnaministeeriumi haldusala esindajaid.

Konverentsi korraldavad Tartu ülikool, Riigikogu keskkonnakomisjon ja kodanikuliikumine Eesti metsa abiks.

Konverentsi päevakava saab üle vaadata siin.

Otseülekannet saab jälgida Riigikogu kodulehelt.

Lisainfo: Asko Lõhmus, TÜ loodusressursside õppetooli juhataja , 529 2015, asko.lohmus@ut.ee

Viivika Eljand-Kärp
Tartu ülikooli pressinõunik