TÜ teaduskooli õpilased naasid rahvusvaheliselt füüsikaolümpiaadilt medalitega

Hõbemedali pälvis Andres Laan Tallinna Reaalkoolist, kellele see oli juba teine hõbe lühikese aja jooksul – Vietnami saabus Laan otse Budapestist, kus toimunud üleilmselt keemiaolümpiaadilt tõi samuti hõbeda. Pronksmedali väärilisteks tunnistati Hanois Uku Hämarik Tartu Miina Härma Gümnaasiumist ning Stanislav Zavjalov Narva Humanitaargümnaasiumist. Eesti võistkonda kuulusid veel Heiki Niglas (Tallinna 37. Keskkool) ja Andreas Valdmann (Tartu Hugo Treffneri Gümnaasium). Juhendajatena olid kaasas Tallinna Tehnikaülikooli vanemteadur Jaan Kalda ja Tartu Ülikooli professor Jaak Kikas.

Eestlaste tulemus oli Põhjamaade ja Balti riikide arvestuses parim. Olümpiaadil vaatlejana osalenud TÜ teaduskooli direktori Viire Sepa sõnul olid olümpiaadi favoriidid tavapäraselt Aasia riigid, absoluutse võidu pälvis Hiina esindaja 44,6 punktiga 50st võimalikust. Võistkonna juhendaja Jaak Kikase arvates olid olümpiaadi teooriaülesanded väga matemaatilised ning seetõttu ajamahukad. "Eksperimendi osa oli iseenesest lihtne, leidlikkusele seal ruumi ei jäetud, kuid ka see osa oli väga töömahukas, mistõttu jäid punktisummad madalaks" ütles Kikas.

Kokku osales 36. rahvusvahelisel füüsikaolümpiaadil 376 võistlejat 82 riigist. Täpsem info olümpiaadi kodulehelt: http://ipho2008.hnue.edu.vn

Lisainfo: Jaan Kalda, tel 5621 4406

Anneli Maaring