TÜ TEADUSPROREKTOR PROF AIN HEINARU VALITI MAINEKAID TEADUSÜLIKOOLE KOONDAVA COIMBRA GRUPI JUHATUSSE

Tartu Ülikooli rektori prof Jaak Aaviksoo sõnul on teadusprorektor Ain Heinaru valimine ajaloolisi ja tunnustatud teadusülikoole ühendava Coimbra Grupi juhatuse liikmeks oluline tunnustus Tartu Ülikooli teadustegevusele: "37 Euroopa mõjukaima ülikooli juhi otsus koguneda tuleva aasta mais Tartus on meile olulisem kui 1000 kohalikku akrediteerimist – see tähendab muuhulgas ka seda, et Tartu Ülikooli diplomit nähes lihtsalt ei küsitagi rohkem küsimusi".

Euroopa tasandil on Coimbra Grupp aastate jooksul pälvinud austusväärse staatuse ning kujunenud oluliseks diskussioonipartneriks ka Euroopa Komisjonile.

Coimbra Grupi idee pärineb aastast 1985, kui Belgia juhtivas, Leuveni Katoliiklikus Ülikoolis kohtusid 12 vanast ülikoolilinnast pärit olevate ülikoolide esindajad. Kohtumise eesmärgiks oli ülikoolidevaheliste kultuuri-, haridus- ja teadussuhete arendamine ning tugevdamine.

Coimbra Grupi liikmeteks on teiste seas maailma vanimad, tuntuimad ja hinnatuimad ülikoolid Cambridge ja Oxford (Inglismaa), Lyon (Prantsusmaa), Leuven (Belgia), Barcelona (Hispaania), aga ka maailma vanim ülikool, 1088. aastal asutatud Bologna (Itaalia).

Balti riikidest kuulub Coimbra Grupi ridadesse ainukesena Tartu Ülikool. Vastav kutse laekus ülikoolile 2002. aasta lõpus, ametlik liitumine toimus 2003. aasta veebruaris.

Liina Jürgen
TÜ avalikkussuhete peaspetsialist