TÜ Türi Kolledži uueks direktoriks valiti Timo Kikas

Oma visioonis kolledži arengust rõhutas Timo Kikas vajadust tugevdada koostööd nii emaülikooli kui piirkondlike, vabariiklike ning rahvusvaheliste struktuuride, sh regiooni gümnaasiumidega, et tagada kolledži üliõpilaskonna järjepidevus.

Teise väga olulise arenguülesandena nimetas Kikas iseseisva magistriprogrammi arendamist, mis aitaks kaasa erialase teaduse toomisel kolledži juurde ning oma teadlaskonna kujunemisele.

Direktorina tööle asudes lubab Kikas esimese asjana tegeleda üliõpilaste leidmisega kolledžisse. "Teine prioriteet oleks õppekava arendamine ja kolmas kolledži materiaalse baasi täiendamine, et oleks laboreid ja ei peaks üliõpilasi praktikumideks alati Tartusse tooma," rääkis Türi kolledži uus direktor.

Kandidaati hindas ekspertkomisjon õppeprorektor prof Birute Klaasi juhtimisel. Komisjon leidis, et Timo Kikasel on suur potentsiaal ning selge visioon Türi kolledži arendamiseks.

TÜ Türi Kolledži direktori ametikohale teisi kandidaate ei olnud.

Lisainfo: Ivar-Igor Saarniit, TÜ akadeemiline sekretär, 737 5605, ivar.saarniit@ut.ee

Karin Volmer
pressiesindaja