TÜ usuteaduskonnas toimub konverents Eesti oikumeenia ajaloost

Eesti Kirikute Nõukogu (EKN) toetusel koostab Tartu Ülikooli usuteaduskonna Eesti kiriku- ja religiooniloo töögrupp koguteose "Eesti oikumeenia lugu", mis avaldatakse 2009. aastal EKN-i 20. aastapäevaks. Käsolev konverents on esimene kolmest koguteose koostamisprotsessi käigus toimuvatest oikumeeniateemalistest konverentsidest.

TÜ usuteaduskonna dekaani professor Riho Altnurme sõnul peaks valmiv koguteos andma ülevaate Eesti kristlaste oikumeenilistest kontaktidest ja koostööst 20. sajandil. "Eesti on rahvusvahelises võrdluses näide heast koostööst erinevate kristlike kirikute vahel, mis on leidnud endale organiseeritud kuju 1989. aastal loodud Eesti Kirikute Nõukogu näol," ütles Altnurme.

Raamatu koostavad peamiselt TÜ usuteaduskonna kirikuloo õppetooli õppejõud ja doktorandid, aga ka teised kirikuloouurijad mujalt Eestist. Eesti Kirikute Nõukogu toetab uurimisprojekti ning koguteose valmimist vastavalt 2005. aastal Tartu Ülikooliga sõlmitud ühishuvide protokollile.

Konverentsist on oodatud osa võtma kõik huvilised.

Lisainfo: TÜ usuteaduskonna dekaan professor Riho Altnurme, tel 5344 1310

Anneli Maaring