TÜ Viljandi kultuuriakadeemia kutsub Muusikatriaadile

TÜ Viljandi kultuuriakadeemia kutsub 11.-13. aprillil juba kahekümnendat korda toimuvale muusikasündmuste sarjale Muusikatriaad. Kavas on loengud, kontserdid ja noore muusiku konkurss.

Muusikatriaadi sünnipäevapidustused algavad kolmapäeval, 11. aprillil kell 19 Viljandi muusikakooli orkestrimajas. Kontserdil “Kokkutulemine” esinevad kultuuriakadeemia õppejõud ja sõbrad. Üles astuvad Tiit Kikas, Indrek Kalda, Themuri Sulamanidze, Aleksander ja Tiina Sünter, Ain Agan, Sirje Medell, Jorma Toots, Marge Loik, Reet Laube, Aare Külamaa, Bert Langerer, Jaanika Juhanson ja Merle Saarva.

Pärast kontserti on võimalus õhtut jätkata Pärimusmuusika aidas, kus Jazziklubis astub üles Marta Jakovski Group. Sissepääs Jazziklubisse on sel korral erandkorras tasuta.

Neljapäeva hommikul 10.15 kõneleb kontserdikorraldaja Jüri Makarov oma kogemustest sponsoritega. Kuna kohtade arv auditooriumis (ruum 105, Posti 1) on piiratud, siis palume huvilistel eelnevalt registreeruda, saates oma sooviavalduse aadressile muusikatriaad@kultuur.edu.ee.

12. aprilli õhtul on kõik oodatud taas orkestrimajja, et degusteerida folkloorset kompotti tantsust ja muusikast. Tegemist on kultuuriakadeemia vilistlase ja õppejõu Ele Viskuse etendusega, kus astuvad üles tantsu ja pärimusmuusika tudengid. Tantsuetendusele järgneb Muusika Kuulamise Klubi, kus külaliseks on muusik ja kriitik Joosep Sang, kes mängib endale meelepärast muusikat ning räägib sellest lähemalt.

Muusikatriaad kulmineerub 13. aprillil noore muusiku konkursiga, kus võtavad omavahel mõõtu nii pärimus- kui ka džässmuusikud. Konkureeritakse kolmes kategoorias: parim pärimusmuusika seade, parim instrumentalist ning parim omaloominguline pala. Lisaks antakse välja Grand Prix ja publiku lemmiku auhind. Eripreemiad panevad välja Jazzkaar ja Viljandi Kitarrifestival. Finaliste hindab žürii koosseisus: Joosep Sang, Tiia Teder, Ene Lukka-Jegikjan, Margus Pärtlas ja Vello Kuura.

Eelnevatel aastatel on Muusikatriaadil edukalt üles astunud mitmed muusikud, keda võib pidada tänasteks Eesti muusikamaastiku tähtedeks nagu Sofia Rubina, Mari Kalkun, Reigo Ahven (ans. Lenna), Jalmar Vabarna (Zetod) ja paljud teised. Algsest koolisisesest võistumängimisest on välja kasvanud rahvusvaheline konkurss: sel aastal võtavad Muusikatriaadist osa ka leedu noored muusikud. Muusikatriaadi noore muusiku konkurss on avatud kontsert, mis tähendab, et kõik, kes soovivad on teretulnud kaasaelama.

Muusikatriaadi raames toimuvad sündmused on külalistele tasuta!
Rohkem infot sündmuse kohta leiate: kultuur.edu.ee/muusikatriaad

Kava:
Eelprogramm:
Esmaspäev, 9. aprill
Koolikontserdid Pärnumaal

Teisipäev, 10. aprill
Koolikontserdid Tartumaal
18:00 Omakultuuriakadeemia: Immo Mihkelson „Minu, sinu, meie muusika” Viljandi Pärimusmuusika Aidas

Kolmapäev, 11. aprill
19:00 Kontsert „Kokkutulemine”. TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia õppejõud ja sõbrad.
Viljandi Muusikakooli orkestrimajas
20:00 TÜ VKA Jazziklubi Viljandi Pärimusmuusika Aida kohvikus

Neljapäev, 12. aprill
10:15-13:45 Jüri Makarovi loeng sponsorlusest TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia peamaja ruumis 105. Loengusse registreerumine aadressil: muusikatriaad@kultuur.edu.ee