Tuntud Vene politoloog peab Tartu ülikoolis avaliku loengu

Homme, 12. septembril peab Tartu ülikoolis loengu Moskva kõrgema majanduskooli professor Andrey Y. Melville. Juttu tuleb sellest, miks demokratiseerumine mõnes riigis õnnestub ja mõnes mitte.

Professor Melville keskendub oma loengus küsimusele, miks viimaste aastakümnete režiimisiirded on andnud nii erinevaid tulemusi: uute toimivate demokraatiate kõrval on kuju võtnud hübriidrežiimid ning uued autokraatiad.

Miks mõned riigid üritasid demokratiseeruda ja mõned mitte? Miks paljud siirdeühiskonnad ei jõudnud demokratiseerumiseni? Mispärast demokratiseerumisprotsessid mõnedes riikides pidurdusid, kaldusid ettenähtud kursist kõrvale või kukkusid lihtsalt läbi - kas põhjuseks oli demokraatia jaoks vajalike eeltingimuste puudumine või võtmefiguuride ebaadekvaatne tegutsemine?

Prof Melville'i loenguga avab TÜ Euroopa Liidu-Venemaa uuringute keskus sellesügisese avalike loengute hooaja. Loeng toimub 12. septembril kell 14.15 Lossi 36 õppehoones, ruumis 214.

Loeng on inglise keeles ja kõik poliitikahuvilised on teretulnud.

Rohkem infot: www.ceurus.ut.ee

Lisainfo: Siiri Maimets, Balti õpingute keskuse koordinaator, tel 737 5199, siiri.maimets@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja