Türgi saatkond avab Tartu Ülikooli raamatukogus Türgi-Eesti suhete teemalise näituse

16. veebruaril kell 15.00 avavad prof. Birute Klaas ja Türgi suursaadik Tartu Ülikooli Raamatukogu 3. korrusel rikkaliku foto- ja arhiivimaterjaliga ajaloo- ja dokumendinäituse "Türgi 85 - Eesti 90. Sõprus läbi aegade".

Näitus on võrdlev tagasivaade kahe vabariigi iseseisvuse arengusse ning ühiste diplomaatiliste suhete loomise algusesse 1924. aastal, mil sõlmiti Türgi ja Eesti vaheline sõpruse ja koostöö leping. 1935. aastal asutati Eestis ka Türgi Vabariigi suursaatkond.

Koostatud on põhjalik kronoloogia Eesti ning Türgi suhete arengust. Ekspositsioon hõlmab nii poliitilisi, majanduslikke kui ka kultuurisuhteid, samuti eestlasi Türgis ja türklasi Eestis.

Seni Tallinnas, Rahvusraamatukogus üleval olnud näitus valmis seoses Türgi Vabariigi presidendi Abdullah Güli visiidiga Eestisse.

Väljapaneku koostas Türgi Vabariigi suursaatkond ja selle kujundas Jaana Kool. Näitus jääb avatuks kuni 15. märtsini.

Lisainfo: Sirje Üprus, rahvusvahelise koostöö juht, tel. 7375615, sirje.uprus@ut.ee

Karin Volmer
pressiesindaja