TÜs on hea mitmekultuuriline töökeskkond

Ajalehe Äripäev korraldatud mitmekultuurilise ettevõtte ja töökeskkonna konkursil 2011 pälvis Tartu Ülikool avaliku sektori organisatsioonide kategoorias auväärse II-III koha. Kokku töötab ülikoolis 32 eri rahvusest inimesi.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"38625","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Konkurss "Mitmekultuuriline ettevõte ja töökeskkond" tunnustab neid ettevõtteid ja organisatsioone, kes väärtustavad ja toetavad mitmekultuurilist töökeskkonda ning loovad võrdseid võimalusi kõikidele töötajatele hoolimata nende rahvusest. Korraldajate sõnul on asutus mitmekultuuriline juhul, kui seal töötab inimesi rohkem kui kahest rahvusest.

TÜ personaliosakonna juhataja Mari Nõmme sõnul pälvis TÜ tunnustuse selle eest, et ülikoolil on olemas ingliskeelsed välisveeb ja siseveeb. "Lisaks sellele pakume mujalt tulnuile keele- ja kultuurikoolitusi," ütles Nõmm.

Võitjad valiti välja kahes kategoorias – ettevõtete ning avaliku sektori organisatsioonide seast. Viimases jäi Tartu Ülikool jagama II-III kohta koos Tallinna Tehnikaülikooliga. Esikoha pälvis Rukkilille lasteaed Kohtla-Järvelt.

Tartu Ülikoolis töötab kokku 121 välismaalast 32 rahvusest. Suurem osa neist, 88%, on õppejõud ja teadustöötajad, neist 14% professorid.

Mitmekultuurilise ettevõtte ja töökeskkonna konkursi korraldasid ajaleht Äripäev ja Alfa-Omega Communications OÜ. Konkursi toimumist toetasid Euroopa Kolmandate Riikide Kodanike Integreerimise Fond, Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutusega "Meie Inimesed" ja Kultuuriministeerium.

Lisainfo: Mari Nõmm, TÜ personaliosakonna juhataja, tel 737 5140, 517 8700, mari.nomm@ut.ee; Rivo Sarapik, Äripäeva rubriigitoimetuse juht, 667 0181, rivo@aripaev.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja