Ühine vaikuseminutiga akadeemiliste väärtuste kaitseks

Hea ülikoolipere!

Tartu ülikool peab oluliseks akadeemilist vabadust ja autonoomiat. Sama oluline väärtus on meie jaoks ka sallivus.

2. aprillil toimus Keenias Moi ülikooli Garissa kolledžis terrorismisrünnak, milles kaotas elu 147 tudengit ning haavata sai vähemalt 79 inimest. Seal ei rünnatud ainult inimesi, vaid ka haridust.

Tartu ülikool jagab tõekspidamist, et selline vägivald on ka rünnak ülikoolide põhiväärtuste vastu.

Mälestamaks neid, kes tapeti Keenias ja keda on mõjutanud rünnakud ülikoolide põhiväärtustele, ühineme Euroopa ülikoolide assotsiatsiooni EUA vaikuseminutiga täna, 27. aprillil kell 13.00.

Ühinegem vaikuseminutiga ning seiskem üheskoos igasuguse sallimatuse ja vägivalla vastu, mis nõrgestab akadeemilist vabadust, hävitab teadustööd, takistab õpetamist ja piirab ligipääsu haridusele ning pärsib seeläbi ühiskonna arengut.

Volli Kalm
rektor