Üle poole parimatest abiturientidest valib Tartu Ülikooli

6. juuli seisuga on Tartu Ülikooli esitatud 10 378 sisseastumisavaldust, neist 8367 bakalaureuseõppesse. 55% Eesti parimatest koolilõpetajatest on oma dokumendid TÜsse toonud.

Neist abiturientidest, kel vähemalt üks riigieksam sooritatud 90 või enama punkti peale, kandideerib Tartu Ülikooli 46%. 100-punktise tulemusega riigieksameid teinutest ihkab ülikooli pääseda lausa 55%.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"38471","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]TÜ õppeprorektori Martin Halliku hinnangul näitab see kindlalt, et TÜ viimaste aastate suund õppetöö kvaliteedi tõstmisele kannab vilja ning Tartu Ülikooli tulevad parimatest parimad. "Ka suur osa medaliste ja olümpiaadidel edukalt esinenuid eelistab Tartu Ülikooli ning luues neileja teistele andekatele sissesaamiseks soodsama pinnase, kindlustame ühtlasi Eesti kõrghariduse tulevikku," arvas Hallik.

Martin Halliku sõnul pole ohtu, et eritingimustel sissesaanud teistelt tasuta õppekohad ära võtavad. "Esiteks ongi meie eesmärk tuua ülikooli kõige helgemad pead. Teiseks on enamik kõrge punktiskooriga abituriente esitanud avalduse kahele õppekavale ja nii on pingeridades hetkel veel palju "õhku" sees. Tegelikud proportsioonid selguvad juuli lõpus, kui kandidaadid on oma õppimatulekut kinnitanud."

TÜ vastuvõtu peaspetsialisti Kaja Karo sõnul täitus täna Tartu Ülikoolis ilus ümmargune arv – 10 000 vastuvõetud avaldust, mis ületab kõrgelt mulluse tulemuse. "Eriti rõõmustav on see, lisaks tavapärastele populaarsematele erialadele on nüüd tekkinud korralik konkurss ka õpetajakoolituses – selge märk, et õpetajaamet on noorte hulgas au sisse tõusmas."

6. juuli hommikul oli Tartu Ülikooli esitatud 10 378 avaldust, neist bakalaureuseõppesse 8367. Populaarseimad olid jätkuvalt sotsiaalteadused, inglise keel, hispaania keel ja füsioteraapia. Klassiõpetaja erialale kandideerib 5,1 inimest kohale, eripedagoogikasse 4,7, ajaloo erialale 4,6. Konkurss on ka matemaatilise statistika (4,5) ja koolieelse lasteasutuse õpetaja (4,1) erialadele.

Rakenduskõrgharidusõppes on suurimad konkursid keskkonnakorralduse ja planeerimise (8,3), teatrikunsti (5,4), kultuurikorralduse (5,1) ja noorsootöö (3,5) erialadele.

Eritingimustel soovivad ülikooli pääseda 1134 medalisti ja 67 olümpiaadil osalenut.

Lisainfo: Kaja Karo, TÜ õppeosakond, vastuvõtu peaspetsialist, tel 737 6391, kaja.karo@ut.ee; Martin Hallik, TÜ õppeprorektor, tel 737 6200, martin.hallik@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja