ÜLIKOOL ALLKIRJASTAB LEPINGU UJULA 4 SPORDIHOONE REKONSTRUEERIMISEKS

Üritus algab kell 11.00 ning toimub Ujula 4 spordihoone tagahoovis tulevase kergejõustikuhalli kohal või vihmase ilma korral vanas kergejõustikuhallis. Kõnega esineb TÜ rektor prof Jaak Aaviksoo ning sõna saavad ka spordihoone rekonstrueerimise kaasrahastajad kultuuriministeeriumist ning Tartu linnast, meeleolu loob ans Popsid. Allkirjastamisüritusele järgneb uuendatava spordihoone presentatsioon koos pressikonverentsiga.

Ujula 4 spordihoone ehitusleping sõlmitakse riigihankekonkursil väikseima pakkumise teinud ASga Ehitusfirma Rand & Tuulberg summas 131,6 miljonit krooni. Kultuuriministeeriumi eelarvest saadakse ehituseks 18 miljonit krooni, Tartu linnalt kuue aasta jooksul 18 miljonit krooni ning ülejäänud vajamineva summa katab ülikool pikaajalise laenuga. Tartu Ülikooli nõukogu kiitis juurdeehitise rahastamise heaks 28. aprilli istungil.

Ujula 4 spordihoone juurdeehituse käigus valmib uus 200-meetrise ringiga kergejõustikuhall, kus lisaks kergejõustikule on võimalik läbi viia ka korvpallivõistlusi 4000-le pealtvaatajale. Uuenenud spordikompleksis saab olema uus pallimängusaal, kaks jõutreeningu saali, aeroobikasaal, poksisaal ja sõudeergomeetrite ruum. Samuti ehitatakse uus paadielling sõudjatele ja aerutajatele.

Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi juhatuse esimehe Riho Illaku sõnul on tegemist väga olulise sündmusega kogu Eesti spordielus, kuna uue kergejõustikuhalli ja teiste uute spordiruumide ehitamisega luuakse Eesti nüüdisegseimad tingimused nii kehakultuuriteaduskonna õppetööks kui ka sportlastele treening- ja võistlustegevuseks.

Praegune spordihoone valmis ülikooli 350. aastapäeva juubeliks 1982. aastal. Hall oli mõeldud kehakultuuriteadukonna õppetööks ja üleülikooliliseks sporditööks, ent kujunes Tartu linna esindushalliks ja on seda tänase päevani. Seega järgmisel aastal tähistatavaks 375. aastapäevaks saavad ülikool ja Tartu linn uue ning kaasaegse spordikompleksi.

INFO: TÜ akadeemiline spordiklubi, Harry Lemberg, tel 511 6941

Liina Jürgen