Ülikool esitleb rektorite raamatusarja esimest teost, üliõpilasorganisatsioone tutvustavat raamatut ning Edgar Kanti maali

Ülikooli 375. aastapäevaks ilmunud raamatu "Rektor Johan Kõpp" on kirjutanud Priit Rohtmets, toimetaja oli Mart Orav. Teos on esimene ülikooli rektoreid käsitlevast sarjast ja räägib Tartu Ülikooli endise rektori Johan Kõpu elust rõhuasetusega tema rektorina töötatud aastatel. Johan Kõpp valiti Tartu Ülikooli rektoriks esimest korda 1928, teist korda 1931 ja kolmandat korda 1934. Johan Kõpp lõpetas Tartu Ülikooli usuteaduskonna 1906. aastal kandidaadi kraadiga. Ta oli Eesti Üliõpilaste Seltsi liige. 1919 – 1920 oli Kõpp Eesti Asutava Kogu liige, 1939 – 1940 piiskopina ex officio ka Riigikogu esimese koja ja Riiginõukogu liige. Tartu Ülikoolis töötas Kõpp aastaid praktilise usuteaduse professorina.

Üliõpilasorganisatsioone tutvustava raamatu "Vivat, crescat, floreat alma mater" on koostanud Indrek Ilomets, Toomas Hiio ja Mart Orav. Teos hõlmab ligi 150 nii Tartu Ülikooliga seotud kui ka välis-Eesti üliõpilasorganisatsiooni ajalugu ja põhiandmeid. Põhirõhk raamatus on rikkalikul ja unikaalsel pildimaterjalil. 368-leheküljeline teos sisaldab ka põhjalikku lisamaterjali, kus on ära toodud kõik olulisemad faktid alates organisatsioonide asutamisest, taastamisest ja stuktuurist kuni sõprusorganisatsioonideni.

Kunstimuuseumis esitletakse ka TÜ kunagist rektorit Edgar Kanti kujutavat maali, mille autor on Merike Orav. Edgar Kanti portree oli siiani ainus puuduolev emakeelse Tartu Ülikooli rektoreid kujutavast portreede sarjast. Merike Orav on maalinud ka TÜ eelmist rektorit Jaak Aaviksood. Edgar Kant juhtis Tartu Ülikooli Saksa okupatsiooni ajal ajutise rektorina aastatel 1941 – 1944.

Lisainfo: Indrek Ilomets, tel 504 7881

Anneli Maaring