Ülikool loodab raamatukogu aasta lõpuks osaliselt avada

Täna toimunud kohtumisel leppisid Tartu Ülikool ning ehitusettevõte AS YIT EHITUS kokku, et ehitaja lõpetab ülikooli raamatukogu 2. etapi tööd käesoleva aasta 30. novembriks. Seejärel antakse sisse osalise kasutusloa taotlus, mille rahuldamise järel on ülikoolil õigus raamatukogu lugejatele osaliselt avada.

Ülikooli kantsleri Andres Liinati sõnul ootavad avamist eeskätt raamatukogu fuajee, lugemissaalid ning avakogud. Seniks, kuni raamatukogus veel remonttööd käivad, on lugejatele avanud pop-up-lugemissaalid endise rahvusarhiivi majas Toomemäel, kus on ruumid nii individuaalseks õppimiseks kui ka rühmatööks 150 inimesele 500 ruutmeetril.

Ühtlasi on kuus erialaraamatukogu avatud tavapärasest kauem. Avakogu raamatuid saab laenutada ja tagastada raamatukogu Akadeemia tänava sissepääsu kaudu ning neid raamatuid, mis on renoveerimistööde tõttu ära pakitud, saab tasuta tellida raamatukogude vahelise laenutuse kaudu teistest raamatukogudest.

Ülikool on püüdnud nii palju teenuseid kättesaadavaks teha, kui antud oludes võimalik. Kõikide raamatukogu kasutajate ees vabandab ülikool tekkinud ebamugavuste pärast ning loodab lugejate mõistvale suhtumisele ja peatöövõtja kinnitustele.

Lisainfo: Andres Liinat, Tartu ülikooli kantsler, andres.liinat@ut.ee

Kadri Kunnus