ÜLIKOOL OTSIB TÖÖANDJATEGA VASTUST KÜSIMUSELE, MILLIST EUROOPA LIIDU ALAST VÄLJAÕPET TÖÖANDJA OOTAB

"Ülikoolidele on tihti ette heidetud liigset akadeemilisust ning elukaugust. Seetõttu püüame oma projekti raames algatada tööandjatega laiemat diskussiooni," selgitas TÜ Euroopa Kolledži asedirektor Katrin Olenko. "Loodame, et projekti tulemusena valmiv õppekava ühildab akadeemilised traditsioonid praktiliste vajadustega ning võimaldab meil pakkuda tööandjatele vajaliku kvalifikatsiooniga spetsialiste."

Ümarlaual osalevad ministeeriumide, kohalike omavalitsuste, ettevõtete ja ülikoolide esindajad, teiste seas ka Euroopa Komisjoni esinduse juht Eestis Toivo Klaar, välisministeeriumi asekantsler Euroopa Liidu küsimustes Kaja Tael, Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Siim Raie ja Avatud Eesti Fondi juhataja Mall Hellam. Ümarlaua avab Tartu Ülikooli Euroopa õpingute erakorraline professor Thomas Pedersen, kes peab ettekande teemal "Tööandjate ootused akadeemia tõlgenduses". Ettekandele järgnevad diskussioon ja sõnavõtud.

Ümarlaud korraldatakse projekti "Euroopa Liidu alaste tippspetsialistide ettevalmistuse tagamine Eestis" avaüritusena. Projekti eesmärk on tagada Eestis rahvusvaheliselt tunnustatud, kvalifitseeritud Euroopa Liidu ekspertide väljaõpe. Kavas on välja kujundada tööandjate vajadustele vastav õppekava, kaasates selleks ka väliseksperte. Projekti raames alustas Tartu Ülikooli Euroopa Kolledžis Euroopa õpingute professorina tööd Thomas Pedersen Ǻrhusi ülikoolist Taanis. Lisaks soetatakse õppekirjandust, töötatakse välja uusi e-õppe kursusi ning arendatakse Euroopa Liidu alast uurimistööd.

Üritus toimub Eesti Rahvusraamatukogu kuppelsaalis (Tõnismägi 2) ning algab kell 10.30. Projekti toetab Euroopa sotsiaalfond riikliku arengukava meetme 1.1 raames.

Lisainfo: Katrin Olenko, TÜ Euroopa Kolledži asedirektor, tel 737 6378, 529 7916

Liina Jürgen
TÜ avalikkussuhete peaspetsialist