Ülikool tunnustab rahvusvahelistel olümpiaadidel osalenud noori

Ülikool soovib seeläbi avaldada tunnustust noorte motiveeritud ja sihikindlale tööle ning ühtlasi tänada oma akadeemilise pere liikmeid, kes olid kaasatud võistkondade ettevalmistamisse TÜ Teaduskoolis.

Möödunud aastal osalesid Eesti õpilased 14 rahvusvahelisel olümpiaadil ja võistlusel. Eesti noorte tugevast tasemest annavad tunnistust olümpiaadidelt kaasa toodud 39 medalit ja auhinnakohta. Nii mõnigi vastuvõtule kutsutud 47 noorest osales rahvusvahelises konkurentsis mitmes aines.

Mitmekülgsuse poolest võib esile tõsta Tallinna Reaalkooli abiturienti Taavi Pungast, kelle kontol on võistkondlik kuldmedal Euroopa Liidu loodusteaduste olümpiaadilt ja hõbemedal ülemaailmselt keemiaolümpiaadilt, aga ka osalemine rahvusvahelisel lingvistikaolümpiaadil. Praegu TÜ arstiteaduskonnas oma akadeemilist teed jätkav Andres Laan sai hõbemedali nii füüsika- kui ka keemiaolümpiaadil.

Rahvusvahelisel tasemel on eakaaslastega saanud oma võimeid võrrelda ka Eesti põhikoolide õpilased. Noorimatest on näidanud oma mitmekülgsust alles 9.klaasis õppivad Kaur Aare Saar (Tallinna Inglise Kolledž) ja Erik Tamre (Tallinna Reaalkool), kellel on ette näidata medalid nii loodusteadustes kui ka astronoomias.

Tartu Ülikooli uues arengukavas seatud strateegiliste eesmärkide saavutamiseks on andekate noorte motiveerimine loodus- , täppis- ja tehnoloogiavaldkonnas olulise tähendusega, töö rahvusvaheliste olümpiaadide võistkondade ettevalmistamisel on seejuures üks tulemuslikumaid. Möödunud aastal võistkondade koosseisus olnud 19 abituriendist jätkab enamus oma õpinguid matemaatika ja loodusteaduslikel erialadel Eesti kõrgkoolides, seejuures 12 Tartu Ülikoolis, kuid õppima on siirdutud ka Oxfordi, Cambridge’i ja Bristoli ülikoolidesse.

Lisainfo: Viire Sepp, TÜ Teaduskooli direktor, tel 7375 890, 5189951

Karin Volmer