Ülikooli kooride projekt "Sahtlist saali" sai Tartu kultuurikandjaks

Tartu linnavalitsus kuulutas 13.veebruaril endises Tartu ülikooli kirikus toimunud tänuõhtul välja Tartu Kultuurikandja 2017 laureaadid. Tartu aasta kultuurisündmuse kategoorias tunnistati võitjaks tärkava koorihelilooja programm "Sahtlist saali". Lisaks valiti TÜ kammerkoor harrastusliku koosluse kolme nominendi hulka.

Programmi algatasid Tartu ülikooli kolm koori eesotsas projekti vedaja Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskooriga. "Sahtlist saali" andis võimaluse kirjutada koorimuusikat neil, kelle jaoks ei ole see elukutse: tudengid, kooliõpilased, muusikaõpetajad, dirigendid, instrumentalistid, teatraalid, ajakirjanikud jt. Kokku esitati programmi 100 teost, mis said tagasiside ning mille hulgast valis žürii välja teosed lõppkontserdile, mis toimus 27. mail 2017 Eesti Rahva Muuseumis. Tärkava koorihelilooja programm on pärjatud ka Eesti kooriühingu aasta teoks 2017.

Kultuurikandja on Tartu linna tänu- ja tunnustuspreemia neile, kes on möödunud kalendriaastal märkimisväärselt edendanud Tartu kultuurielu. Aunimetuse määramiseks saabunud 92 ettepaneku seast tegi valiku ekspertide komisjon.

Lisainfo Tartu linna kodulehelt ning "Sahtlist saali" programmi lehelt.

Mari-Liis Pintson
Pressinõunik