Ülikooli kunstimuuseum toob aastapäeval välja tõelise harulduse

Neljapäeval, 19. aprillil tähistab Tartu Ülikooli kunstimuuseum oma 209. aastapäeva üritusega „Rääkivad pead“, kus muuseumi varasalvedest tuuakse välja tõeline pärl –  Immanuel Kanti surimask, mida on maailmas vaid kaks tükki.

Lisaks räägib algusega kell 17.15  TÜ filosoofia ajaloo lektor Eduard Parhomenko teemal „Immanuel Kant ja meie vajadus läheduse järele“. Ettekanne keskendub Immanuel Kanti eetikale, selle väidetavale rigorismile ehk jäikusele, pidades silmas tema filosoofia kajastusi ja murdumisi Eestis nii tänasel päeval (Madis Kõiv) kui ka 19. sajandi alguses (Gottlob Benjamin Jäsche).

Pidustused algavad 19. aprillil kell 17. Pärast loengut pakutakse külalistele sünnipäeva puhul ka kohvi ja kringlit.

Kõik on oodatud!

Kadri Kasterpalu