Ülikooli teadussaadete sari võitis teaduse populariseerimise auhinna

Sari valmis Tartu Ülikooli ja Eesti Maaülikooli teadlaste koostöös ja selle valmimist toetasid Euroopa Liidu tõukefondid Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse vahendusel SPINNO 2 projekti raames. Sari oli ETV eetris 2006 aasta septembrist detsembrini ning tegemist oli mahukaima Eestis toodetud teadussaadete sarjaga. Sari koosneb 15 saatest, milles 12 tutvustatakse Tartu Ülikooli ning kolmes Eesti Maaülikooli teadlaste põnevamaid uurimisprojekte.

Konkursi peakorraldaja, SA Archimedes projektijuhi Terje Tuisu sõnul on auhinna eesmärgiks väärtustada teaduse populariseerimist, ergutada teadustegevust avalikkusele tutvustavaid tegevusi ning avaldada tunnustust sellesuunalise silmapaistva töö eest. "Bionina saatesari oli vaatajate hulgas väga menukas ja samas on see ka heaks näiteks väga tõhusast ülikoolide ja SPINNO 2 projekti omavahelisest koostööst teaduse populariseerimisel," ütles Tuisk.

"Bionina" sari tõi vaataja ette põnevaid lugusid sellest, mida pakuvad teadus ja tehnoloogia paljude aktuaalsete probleemide lahendamiseks, millega Eesti riigil ja kogu rahval tuleb kas nüüd või hiljemalt lähiaastail kokku puutuda. "Bionina" tõestas, et teadlased tegelevad paljude väga tõsiste ja kogu ühiskonda puudutavate probleemidega ning seda siinsamas Eestis. Saatesarja tootis Haridusmeedia OÜ.

Tartu Ülikoolist võitsid II preemia veel Ivar Puura ja autorite kollektiiv projekti "Evolutsioon ja kivistised sõnas ja pildis" eest. III preemia pälvisid Rein Pullerits, Uno Mäeorg ja Natalja Nekrassova Eesti ja rahvusvaheliste keemiaolümpiaadide eduka rakendamise eest teaduse populariseerimises.

Konkursile laekunud 28 kandidaadi hulgast andis žürii välja kaks I preemiat, kaks II preemiat ning viis III preemiat.

TÜ teadlaste tegemisi tutvustavaid Bionina saateid saab vaadata siit: /yldinfo/videod

Lisainfo: Terje Tuisk, SA Archimedes, tel 730 0333, terje@archimedes.ee

Anneli Maaring