Ülikooli veebikursus avab kooliuuenduse tagamaid

Tartu ülikool avab kõigile huvilistele 17. aprillil kuu aega kestva e-kursuse, mis tutvustab nüüdisaegset õpikäsitlust.

17. aprillist 17. maini kestva veebipõhise kursusega näidatakse haridushuvilistele, mida kujutab endast nüüdisaegne õpikäsitlus, mis on selle eesmärgid ja võimalused.

„Üks levinud mure on see, et uuendused muudavad kooli ajaviitmiskohaks, kus lapsed võõrduvad pingutamisest. Kindlasti pole see kooliuuendajate eesmärk. Keegi ei taha, et kasvav põlvkond tuleks eelmistest rumalam ja saamatum. Vastupidi -- me soovime, et nad oleksid vastutustundlikumad, kohanemisvõimelisemad, loovamad, arutlevamad. Et nad ei õpiks eksamite jaoks, vaid enda elu jaoks. Et nad eelkõige õpiksid õppima läbi kogu elu, sest kindlasti ei oska me neile täna õpetada kõike seda, mida läheb vaja 20 või 40 aasta pärast,“ selgitas kursuse üks autoritest Anni Tamm teema olulisust ja lisas: „Mõistagi ei saa selle ideaalini jõuda kampaania korras ja kiiresti. Arusaamad õppimise ja õpetamise eesmärkidest ja viisidest ning seda toetav keskkond saavad areneda ühiskonnale vastuvõetavas tempos.“

Kursus toimub täies mahus veebikeskkonnas ning on osalejatele tasuta. Teretulnud on pedagoogid, lapsevanemad ning üldse kõik huvilised.

Kursuse valmistasid ette ülikooli haridusteaduste instituudi õppejõud Anni Tamm, Triin Peitel, professor Margus Pedaste ja professor Äli Leijen ning registreeruda saab kursuse koduleheküljel.

Head uut õpikäsitust!

Lisainfo: Anni Tamm, kursuse üks autoritest, anni.tamm@ut.ee