Ülikoolid kinnitasid Ida-Virumaa pädevuskeskuse loomise

Koostöölepingu allkirjastasid Tallinna Tehnikaülikooli rektor Peep Sürje, Tartu Ülikooli rektor Alar Karis, Tallinna Ülikooli arendusprorektor Priit Reiska, Ida-Virumaa maavanem Riho Breivel, Eesti Energia AS juhatuse esimees Sandor Liive, Eesti Põlevkivi AS juhatuse esimees Ilmar Jõgi, Viru Keemia Grupp AS juhatuse esimees Janek Parkman jt piirkonna arendustegevuse võtmeisikud.

Tartu Ülikooli rektori Alar Karise sõnul on see leping järjekordne arengutähis ülikoolide sisulise koostöö süvendamisel ja Eesti ühiskonna arengute eest vastutuse võtmisel. "Regionaalse pädevuskeskuse rajamisega luuakse senisest paremad võimalused akadeemiliste teadmiste rakendamiseks Ida-Virumaa regiooni arengu suunamisel."

TTÜ rektori Peep Sürje sõnul on TTÜ jõuliselt astumas samme Eesti erinevate regioonide arendamisse. "Tehnikaülikool on valmis kõigi oma võimalustega kaasa aitama teadmistepõhise ettevõtluse arendamisse Ida-Virumaal," ütles Sürje.

Tallinna Ülikooli arendusprorektori Priit Reiska sõnul on ülikool seni Ida-Virumaal tegutsenud eelkõige ökoloogia valdkonnas. "Loodav koostööleping annab Tallinna Ülikoolile võimaluse oluliselt rohkem panustada selle regiooni arengusse."

Ida-Virumaa kompetentsusvõrgustik on osapoolte ühendus, mis toimib piirkonna keskse info- ja arendustegevuse platvormina. Kompetentsusvõrgustik koondab ja vahendab piirkonna arenguks vajalikke teadmisi, oskusi ja kogemusi. Ühistegevuse väljundiks on ühiste projektide läbiviimine, toodete ja teenuste arendus, uute turgude, toetus- ja finantseerimisvõimaluste leidmine, erialane konsultatsioon ning teadmiste ja tehnoloogia siire.
Kompetentsusvõrgustikku haaratakse lisaks algatajatele Ida-Virumaa Omavalitsuste Liit, Ida-Viru Ettevõtluskeskus, Eesti Kaubandus-Tööstuskoda, Kohtla-Järve, Kiviõli ja Narva linnapead, Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus, Narva Kutseõppekeskus, SWECO Projekt AS, Silmet AS jt.

TAUST
3. märtsil allkirjastas TTÜ Saaremaa kompetentsivõrgustiku arendamise koostöölepingu. Jaanuaris sõlmisid TTÜ ja TÜ ning Pärnu organisatsioonid lepingu Pärnu oskusteabe koostöövõrgustiku loomiseks. 2008. a novembris sõlmiti kuue avalik-õigusliku ülikooli vahel kokkulepe regionaalsete kompetentsikeskuste võrgustike loomiseks.

Lisainfo: Viktor Andrejev, TTÜ Virumaa Kolledži direktor, tel 336 3922, viktor.andrejev@vk.edu.ee

Teate edastas: Krõõt Nõges, TTÜ turundus- ja kommunikatsiooniosakond, tel 620 3594, mobiil 53 03 61 63, kroot.noges@ttu.ee

Karin Volmer
pressiesindaja