Ülikoolis peab loengu tuntud Taani rahvusvaheliste suhete ekspert

Esmaspäeval, 14. novembril kell 12 peab Tartu Ülikoolis loengu Aarhusi ülikooli poliitikateaduste professor, tuntud rahvusvaheliste suhete ekspert Knud Erik Jørgensen.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"37880","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Knud Erik Jørgenseni peamised uurimisvaldkonnad on Euroopa uuringud ja rahvusvahelised suhted, eeskätt rahvusvaheliste suhete teooria ja Euroopa välispoliitika.

Prof Jørgensen on Euroopa Poliitikauuringute Konsortsiumi (ECPR) rahvusvaheliste suhete töörühma juht, ajakirja Cooperation and Conflict endine toimetaja ja Palgrave Studies in International Relations kaastoimetaja ning ajakirja Journal of European Integration asetoimetaja.

Jørgenseni sulest on ilmunud mitmeid rahvusvaheliste suhete ja Euroopa Liidu poliitika alaseid teoseid ning käsiraamatuid. Tema seni uusim uurimisprojekt keskendub Euroopa Liidu osalusele rahvuvahelistes institutsioonides.

Knud Erik Jørgensen väisab Tartu Ülikooli TÜ EL-Venemaa uuringute keskuse (CEURUS) kutsel. Visiit on seotud plaaniga korraldada Euroopa Poliitikauuringute Konsortsiumi rahvusvaheliste suhete töötoad 2013. aastal Tartus. Üritus tooks Tartusse mitusada juhtivat rahvusvaheliste suhete ja välispoliitika eksperti.

Loeng "Is Research ahead of Political Practice in European Foreign Policy?" (Kas Euroopa välispoliitika uuringud edestavad poliitilist praktikat?) toimub esmaspäeval, 14. novembril algusega kell 12.15 Euroopa kolledžis (Lossi 3-306). Loeng on inglise keeles ja kõik huvilised on lahkesti oodatud!

Euroopa Liidu-Vene uuringute keskus (CEURUS) koondab eri valdkondade teadlasi ja eksperte, et uurida süvitsi Euroopa Liidu ja Vene Föderatsiooni suhteid ning vastasmõjusid.

Rohkem infot: http://ceurus.ut.ee

Lisainfo: Siiri Maimets, TÜ Balti õpingute keskuse koordinaator, tel 737 5199, siiri.maimets@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja