Ülikoolis toimub üleriigiline loodusõpetajate konverents

Konverents pakub uusi teadmisi kaasaegse loodusteaduse saavutustest, ettekandeid ja praktilisi töötubasid loodusainete õpetamise uutest allikatest ja vormidest, mis tõstavad õpilaste huvi loodusteaduste vastu, aitavad paremini orienteeruda arenevas teadmisteruumis ja kujundada õigeid keskkonnahoiakuid.

Konverentsil osalevad kõigi loodusteaduslike ainete ja matemaatika õpetajad, aga ka koolijuhid, teadlased, õppejõud ja üliõpilased, kes tunnevad huvi loodusteadusliku hariduse käekäigu ja Eesti arengu vastu. Konverents järgib ülemaailmse GLOBE programmi, kus praktiline tegevus looduskeskkonnas on kombineeritud õppimise ja suhtlusega Internetis ning mille sisu uueneb tänu koostööle teadlastega.

GLOBE programmi 10. aastapäevale pühendatud konverentsi peaesinejad on europarlamendi saadik Andres Tarand ning NASA teadlane Matt Rogers. Matt Rogers töötab NASA satelliidi CloudSat andmetega. Eestis kohtub ta lisaks konverentsil osalemisele ka kooliõpilastega, kes GLOBE programmi raames teevad pilvevaatlusi NASA CloudSat ülelennuaegadel.

Ülemaailmne GLOBE programm, mille kümnendale tegutsemisaastale on konverents pühendatud, püüab loodusteaduslikku haridust edendada praktiliste loodusvaatluste ja uute tehnoloogiate kasutamise kaudu. Looduskeskkonnas tegutsedes õpitakse tundma Maad kui erinevate süsteemide tervikut. Tekib teadmiste integreerimise vajadus, sest loodus ei lahterdu füüsikaks, keemiaks või bioloogiaks. GLOBE programmi eeliseks on teadlaste koostöö koolidega. NASA ja USA ülikoolide teadlased täiendavad programmi uute teadussaavutustega sammu pidades. GLOBE programmis osalevad õpetajad on omandanud palju uut nii loodusteaduste sisu kui õpetamismeetodite vallas. Konverentsi eesmärk ongi GLOBE programmis saadud kogemuste ja oskuste levitamine.

Konverentsi toetavad Keskkonnainvesteeringute keskus, USA suursaatkond Tallinnas, TÜ keskkonnafüüsika instituut, Haridus- ja teadusministeerium ning projekt LoTe.

Konverents algab reedel kell 11 ülikooli aulas. Konverentsi kodulehekülg.

Lisainfo: Ülle Kikas, GLOBE programmi koordinaator (TÜ keskkonnafüüsika instituut), tel
737 5857, 5341 0150, ulle.kikas@ut.ee

Liina Jürgen
TÜ avalikkussuhete peaspetsialist
tel 737 5509; 527 6922
liina.jurgen@ut.ee
/yldinfo/press