ÜLIKOOLIS TOIMUVAD RAHVUSVAHELISED FÜÜSIKAPÄEVAD

Reedel, 14. veebruaril kell 10.00 algavad Tartu Ülikooli füüsikahoones XXXIII Eesti füüsikapäevad. Kaks päeva kestvad rahvusvahelised füüsikapäevad avab Tartu Ülikooli rektor prof Jaak Aaviksoo.

Füüsikapäevade avasõnas esitab TÜ rektor prof Jaak Aaviksoo visiooni Eesti füüsika tulevikust. Reedel kuulatakse ühtlasi ettekandeid Eesti füüsikute viimase aja huvitavamatest uurimistulemustest ning laiemat huvi pakkuvate uurimissuundade arengust kogu maailmas. Lisaks räägitakse avapäeval röntgenlaseritest (prof Ingolf Lindau Stanfordi Ülikoolist), viimasest Nobeli füüsikapreemiast (dr Laur Palgi), laseroptika panusest füüsika fundamentaal- ja tsivilisatsiooni globaalprobleemide lahendamisse (akad Peeter Saari), molekulaarspektroskoopiast (dr S. Sorensen Lundi Ülikoolist) ning klaaside füüsikast (prof Jaak Kikas).

Reede pärastlõunal toimub füüsikapäevade raames Eesti Füüsika Seltsi üldkoosolek, kus arutatakse ka füüsikaõpetuse ja füüsika populariseerimisega seotud probleeme.
Üldkoosolekul antakse kätte Eesti Füüsika Seltsi aastapreemia ja üliõpilaspreemia ning avatakse füüsikaõpikute näitus. Seekordse aastapreemia vääriliseks tunnistas selts TÜ Füüsika Instituudi vanemteaduri Viktor Peedi tööde eest mittelineaarsete optiliste nähtuste uurimisel Besseli kimpude abil.

Füüsikapäevad jätkuvad laupäeval, 15. veebruaril ettekannetega materjaliteadusest, nanotehnoloogiast, optikast ning keskkonnafüüsikast.
Täpsem info on saadaval aadressil http://www.physic.ut.ee/fp/kava.html.

Illari Lään
TÜ pressinõunik