Üliõpilased saavad nutiklassis parandada enda esinemisoskust

Õppeaasta algul sai õigusteaduskond kaks nutiklassi, mis pakuvad senisest hoopis teistmoodi õpivõimalusi ja panevad proovile nii õppejõud kui ka üliõpilased.

Selle õppeaasta alguseks valmisid Tartus ja Tallinnas õigusteaduskonna interaktiivsed õppeklassid, mis võimaldavad kasutada aktiiv­õppemeetodeid nii klassiruumi sees kui ka kahe klassi vahel. Nüüd võib õppejõud anda loengut kahes linnas korraga. Samasuguse tehnoloogiaga klasse Eestis rohkem pole, teadaolevalt on sellised olemas Hispaanias ja Suurbritannias.

„Õigusteaduskonnal on tudengid nii Tartus kui ka Tallinnas. Nutiklassid võimaldavad meil teha rühmatöid kahe linna vahel või korraldada loenguid ja seminare kahes õpperuumis korraga,“ ütles nutikate õppeklasside projektijuht Anette Aav.

Klassis olevate seadmete abil saab koostada ja pidada videoloenguid. Moodullaudu on võimalik õppetöö vajaduste järgi ümber paigutada. Nii saab lihtsa vaevaga teha klassiruumist kas või kohtusaali. „Nutiklass võimaldab arendada modernseid õppemeetodeid, mis sobituvad hästi ühe tänapäevase ülikooli ja uue tehnoloogiateadliku tudengi­põlvkonnaga,“ märkis Aav.

Loe pikemalt UT ajakirjast.

TÜ õigusteaduskonna nutiklass. Foto: Sandra Saar