Ungari delegatsioon külastab täna ülikooli

Kolmapäeval, 16. juunil külastab Tartu Ülikooli Ungari delegatsioon, kes on tulnud Tartusse VIII Soome-Ugri Rahvaste maailmakongressile. Delegatsioon teeb ringkäigu ülikooli peahoones, kohtub ülikooli rektori Toomas Asseriga ja külastab ülikooli raamatukogu.

Ungari keelt hakati Tartu Ülikoolis õpetama 1923. aastal. 1994. aastast on võimalik õppida ungari keelt ja kultuuri ka peaainena. Tartu Ülikooli akadeemilised üksused on sõlminud programmi „Erasmus“ kaudu üliõpilas- ja õppejõuvahetuse lepingud 16 Ungari kõrgkooliga.

Tartu Ülikoolis on antud välja ka õppevahendeid ungari keele ja kultuuri õppimiseks. Ilmunud on rektsioonisõnastik, verbiprefiksite sõnastik, kolm valimikku ungari kirjandusest ja õpik Ungari maatundmisest. Koostöös Debreceni Ülikooli suveülikooliga on ilmunud sealses „Hungarolingua“ sarjas seni esimene eestikeelne „Praktiline ungari keele grammatika“.

Tartu Ülikool on saanud Ungari kõrgeima hungaroloogiaalase tunnustuse.

Ungari delegatsiooni juhib Ungari Inimressursside Ministeeriumi riigisekretäri asetäitja ja jurist István Kovács.

Sandra Sommer
pressinõunik