Uppsala ülikooli juhtkond külastab Tartu ülikooli

Tartu ülikooli rektoraat, valdkonna dekaanid, prodekaanid ning mitmed instituutide juhid võõrustavad 28. ja 29. septembril Uppsala ülikooli delegatsiooni. Kohtumise eesmärk on tugevdada sidemeid kahe partnerülikooli vahel ning tutvuda Uppsala ülikooli rektori ja juhtkonnaga.

Tartu ülikooli arendusprorektor Erik Puura ütles, et Uppsala ülikooli võib õigusega pidada Tartu ülikooli 155 aastat vanemaks vennaks, ning loomulikult ka suuremaks vennaks, sest üliõpilasi õpib seal üle 41 000.

„Just viimastel aastatel on suurem vend ka ise meid rohkem märkama hakanud, sest oleme edetabelites kiiresti ülespoole liikunud ning idee raames luua Euroopas uus rahvusvaheline tippteadust viljelevate ülikoolidevõrgustik on kindlalt maailma TOP 100 hulka kuuluv Uppsala ülikool üle-euroopalise kattuvuse saavutamiseks soovitanud võrgustikku just Tartu ülikooli,“ rääkis Puura.

Puura sõnul on Tartu ülikoolile kohane Uppsala ülikooli kindlasti tänada, eriti võimaluste eest, mis loodi Uppsalas 1990-ndatel ja hiljemgi Tartusse nüüdseks tagasi pöördunud akadeemilistele töötajatele: „On vaieldamatu, et just meie akadeemiliste töötajate rahvusvahelised kogemused on muutnud meie ülikooli tugevamaks, tõstnud nii teaduse kui õppe kvaliteeti.“

Osapoolte kohtumisel tutvustatakse ülikoolide tegemisi ja plaane õppe- ja teadustöös, millele järgneb koostöövõimaluste kavandamisele keskenduv arutelu. Lisaks vahetavad ülikoolid kogemusi juhtimisreformide läbiviimisest, mis on olnud vägagi sarnased; arutavad, kuidas mõõta ülikoolide mõju ühiskonnale ning missugused on ülikoolide tugevuse ja tulemuslikkuse peamised võtmenäitajad.

Uppsala ülikooli esindajad külastavad Tartus ka Tartu ülikooli Maarjamõisa teadus- ja tehnoloogialinnakut, osalevad 29. septembril Eesti rahva muuseumi avamisel ning kohtuvad Rootsi suursaadik Anders Ljunggreniga.

30. septembril kohtutakse Tallinnas ka Tallinna ülikooli ja Tallinna tehnikaülikooli esindajatega.

Sirje Üprus, TÜ välisprotokolli juht
sirje.uprus@ut.ee