Uuenduslike demoklasside abil tuuakse koolidesse tuleviku töökohad

Rahvusvahelise koostööprojekti „Interactive Manufacturing@Schools“ raames luuakse projekti kaasatud ülikoolide ruumidesse tänavu septembris  ainulaadsed eksperimentaalsed demoklassid.

Demoklasside peamine eesmärk on pakkuda õpilastele simulatsiooni ja tegelikku maailma kajastavate katsete abil algteadmisi tootmistehnoloogia toimimise kohta. Sellises klassis õppimine võimaldab õpilastel mõista kooli õppekava ja tootmistöö vahelist seost, osaleda kaasahaaravates töötubades ja tutvuda tulevases tööelus pakutavate võimalustega.

Projektis osalevad Kreeka, Slovakkia ja Eesti gümnaasiumiõpilased õpivad praktiliselt ja tehnoloogiapõhiselt loodus- ja täppisteaduste ning tehnoloogia aineid ja saavad ise katsetada, milline on tootmis-, inseneri- ja arendustöö. Selleks varustatakse demoklassid vajaliku tehnoloogia ja seadmetega, mille abil uurida toote valmimise tahke ja saada aimu põnevatest tuleviku töökohtadest.

Tartu Ülikooli robootika spetsialisti Heilo Altini sõnul aitab demoklassis õppimine saada paremini aru robootikast ja tootmissüsteemidest. „Algoritmilise ja arvutusliku mõtlemise arendamiseks saavad õpilased kasutada roboteid justkui tööriistu. Robotlahenduste loomine hõlmab kogu loodus- ja täppisteadustes ning tehnoloogias vajalikku pädevust ja ise roboti ehitamine on gümnasistidele kindlasti tähendusrikas ja motiveeriv. Seega võib öelda, et õpilased ehitavad roboteid ja robotid ehitavad targemaid inimesi,“ selgitas Altin.

Projekti eestvedaja on rahvusvaheline konsortsium, kuhu kuuluvad Kreeka Patrase Ülikool, Slovakkia Tehnikaülikool, Tartu Ülikool ja Slovakkia insenerifirma Spinea. Koostöös arendatakse uuenduslikke mudeleid ning populariseeritakse noorte seas loodus- ja täppisteadustes ning tehnoloogia õpinguid ja karjäärivõimalusi tootmisvaldkonnas. Projekti „Interactive Manufacturing@Schools” viiakse ellu Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituudi rahalisel toel.

Rohkem infot leiab projekti kodulehelt, Facebookist, Instagramist ja Twitterist.

Lisateave:
Heilo Altin, Tartu Ülikooli robootika spetsialist, 5187617, heilo.altin@ut.ee
Maria Lutsar, Tartu Ülikooli robootika spetsialist, 5666 3693, maria.lutsar@ut.ee