Uut füüsikahoonet hakkab ehitama Astlanda Ehitus OÜ

Eile sõlmis Tartu Ülikool projekteerimis- ja ehituslepingu OÜ-ga Astlanda Ehitus uue füüsikahoone ehitamiseks. Maja peaks valmima kahe aastaga.

Tartu Ülikooli hangete ja arendustalituse juhataja Heiki Pageli sõnul tuleb uus füüsikahoone Maarjamõisa väljale, keemiahoone lähedale. „Kõigepealt alustame projekteerimistöödega, reaalse ehituseni jõuame ilmselt paari-kolme kuu pärast,“ ütles Pagel.

TÜ füüsika insituudi direktor Marco Kirm lisas, et uude hoonesse kolivad füüsikud nii füüsika instituudist Riia tänava lõpus kui ka Tähe õppehoonest. „Uues füüsikahoones luuakse nii teadustööks kui ka õpetamiseks vajalikud kaasaegsed tingimused, mida võib võrrelda maailma tippülikoolidega. Paiknemine keemiahoone, tehnoloogia instituudi ja biomeedikumi vahetus naabruses loob füüsikutele ülisoodsad võimalused interdistsiplinaarseteks uuringuteks, mille käigus tänapäeval sünnib enamik suuri avastusi ja innovaatilisi tehnoloogiaid,“ ütles Kirm.

Uue füüsikahoone suletud netopind on 12390 m2  ja lepingu maksumus on 16,9 miljonit eurot. Maja peaks valmis saama 2014. aastal.

Hoone valmib Euroopa struktuurifondide ja SA Archimedes toetusel.

Lisainfo:

Heiki Pagel, hangete ja arendustalituse juhataja, tel 737 5110, 503 2021, heiki.pagel@ut.ee;
Marco Kirm, TÜ füüsika instituudi direktor, tel 737 4601, 53 427 170, marco.kirm@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja