Väärikate ülikoolis lõpeb esimene õppeaasta

26. mail saavad Tartu Ülikooli aulas kell 12–14 toimuval lõpetamisel tunnistused 264 väärikate ülikooli osalejat. Lõpetajaid tervitavad Tartu linnapea Urmas Kruuse ja elukestva õppe keskuse juhataja Tiia Ristolainen, lühiloengu "Väärtustest ja väärikusest" peab professor Tõnu Lehtsaar.

Väärikate ülikooli kevadsemestri programmis oli 8 loengut erinevatel teemadel. Räägiti Eesti inimarengu probleemidest, rahvastikuküsimustest, genealoogiast, põlvkondadevahelisest suhtlemisest, kinnisvaratehingutest, kirjandusest jm. Lisaks sai teoks pikem saksa keele ja kultuuri kursus. Tunnistuse saamise eelduseks oli vähemalt pooltel loengutel osalemine. Õppetööd viisid läbi Tartu Ülikooli professorid, teadlased ja oma ala spetsialistid.

Õppijad on peamiselt Tartust ja Tartumaalt, aga ka Tallinnast, Harjumaalt, Viljandimaalt ja Võrumaalt. Enamikul osalejatest on kõrgharidus, osalejate keskmine vanus on veidi alla 70 eluaasta. Vanim õppija on 86-aastane.

Väärikate ülikool jätkub 2011/2012. õppeaastal. Esimene loengu peab 16. septembril kell 12 TÜ loodus- ja tehnoloogiateaduskonna õppehoone ringauditooriumis (Vanemuise 46) Hardo Aasmäe teemal "Usk, nuhtlus või lohutus". Loengud jätkuvad üle nädala reedeti kell 12-14.

Tartu Ülikooli väärikate ülikool on laienenud ka Tallinna. 9. juunil kell 13.15–15 räägib TÜ Tallinna esinduses (Teatri väljak 3) professor Paul Varul kinnisvaratehingutest. Esialgse kava kohaselt jätkub sügisel loenguprogramm ka Tallinnas.

Info ja registreerumine: Karmel Tall, väärikate ülikooli projektijuht, 737 6614, 5804 4969, karmel.tall@ut.ee

Kadri Kirst
avalike suhete peaspetsialist