Väärtpaberituruteemalise üliõpilastööde võistluse võitis TÜs kaitstud magistritöö

Investorhariduse programmi "Invest Mentor" raames toimuva väärtpaberituruteemalise üliõpilastööde konkursi ja 1000 eurot auhinnaraha võitisSander Pulleritsu 2010. aastal TÜ majandusteaduskonnas kaitstud magistritöö "Ankurdamisefekt Eesti aktsiaanalüütikute prognoosides" (juhendaja Priit Sander).

"Konkursile esitatud tööde teemadering oli sel aastal varasemate aastatega võrreldes laiem, eriti rõõmustav oli pensionifondide teemaliste uurimustööde lisandumine. Lisaks võidutööle pälvisid žüriilt kõrget tunnustust ka Pavels Berezovskis ja Veiko Visnapuu ning Tiina Jürgensi tööd," ütles konkursi zürisse kuuluv NASDAQ OMX Tallinna juhatuse esimees Andrus Alber.

"Magistritööd tõusid kõik esile hea pealkirja, eesmärgi ja tulemuste kooskõla mõttes. Kõigis neis oli selge loogika, mida tehakse ja miks seda tehakse," lisas žürii liige, TÜ majandusteaduskonna dotsentHelje Kaldaru.

Konkursil osalesid 2009 ja 2010 aastal valminud uurimustööd. Esitatud töid hindas õppejõududest ja börsispetsialistidest koosnev žürii. Konkursile esitati kokku 8 tööd, millest 4 olid magistritööd, 3 bakalaureuse tööd ning 1 rakendusliku kõrghariduse omandamisel tehtud lõputöö. Üliõpilastööde konkurss toimus neljandat aastat.

NASDAQ OMX Tallinn korraldab väärtpaberituruteemalist üliõpilastööde konkurssi koostöös Tartu Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli ja Estonian Business Schooliga. Üliõpilastööde konkurss on osa Tallinna börsi investorharidusprogrammist "Invest Mentor". Konkursi tulemuste ja võidutöödega on võimalik tutvuda investorharidusprogrammi veebilehel investmentor.ee.

Lisainfo: Tex Vertmann, Kommunikatsiooni- ja turundusjuht, NASDAQ OMX Tallinn | Eesti Väärtpaberikeskus, tel 526 7070, tex.vertmann@nasdaqomx.com