Vabade kunstide professor Ehin räägib esimeses loengus loovuse kujundlikest väljakutsetest

Sel õppeaastal on Tartu ülikooli vabade kunstide professori ametis luuletaja ja proosakirjanik Kristiina Ehin. Kolmapäeval, 9. septembril toimuval avaloengul „Pariisi linnas Londonis, kus elas keisri venna pruut...“ vaadeldakse identiteedi keerdkäike kui loomingu tõukejõudu.

Ehini loengusari „Teekond tundva inimese ehk homo sensibilis’e juurde. Loovuse kujundlikud väljakutsed“ kutsub isikupärase kunstilise tunnetuslaadi leidmise teekonnale.

Loengud toimuvad 9. septembril, 7. oktoobril, 21. oktoobril, 11. novembril ja 9. detsembril kell 16.15–18 Jakobi 2 ringauditooriumis.

Loengutes käsitletakse teekonda tundva inimese ehk homo sensibilis’e juurde, mis võib omakorda viia omapärase kunstiloomingu tekkeni. Inspiratsioon, loovus, kujundlik tunnetuslaad, identiteet ja traditsioon on selle teekonna olulised märksõnad, mida õppejõud käsitleb oma isikliku kirjandusloomingu ning varasema töökogemuse kaudu loovkirjutusõpetajana.

Ühelt poolt eesti rahvaluulest, teisalt aga sügavast maailmakultuuri tundmisest inspiratsiooni ammutava kirjanikuna on Kristiina Ehin üks tänapäeva tuntumaid ja enim tõlgitud eesti autoreid. Tema looming kõlab laulupidudel, Eesti Vabariigi aastapäevakontsertidel, olümpiamängudel ning paljudel teistel esindusüritustel.

Vaata loengut UTTVst

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"907885","attributes":{"alt":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image"}}]]

Loenguid kuulama on oodatud kõik huvilised üle kogu ülikooli ja väljastpoolt.

Lisainfo: Ene Paldre, TÜ kultuuriteaduste ja kunstide instituut, tel: 737 5669, e-post: ene.paldre@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja