Vabariigi valitsus kinnitas Tartu Ülikooli uue nõukogu koosseisu

22. detsembri istungil kinnitas valitsus haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo esitatud Tartu Ülikooli nõukogu liikmete nimekirja.

Haridus- ja teadusminister nimetas nõukogu liikmeteks Välisministeeriumi Euroopa Liidu küsimuste asekantsleri Kaja Taela, ajakirja Akadeemia peatoimetaja Toomas Kiho, Euroopa Kontrollkoja liikme Kersti Kaljulaiu, Nordea Eesti üksuse juhi Vahur Krafti ning advokaadibüroo Sorainen asutaja ja vanempartneri Aku Soraineni.

Tartu Ülikooli poolt hakkavad uude nõukokku kuuluma eraõiguse instituudi juhataja, tsiviilõiguse professor Paul Varul; närvikliiniku juhataja, neurokirurgia professor Toomas Asser; molekulaar- ja rakubioloogia instituudi direktor, rakubioloogia professor Toivo Maimets; majandusteaduskonna arendusprodekaan, majanduspoliitika professor Jüri Sepp ja füüsikalise optika labori juhataja, eksperimentaalfüüsika professor akadeemik Peeter Saari.

Eesti Teaduste Akadeemia on nimetanud nõukogu liikmeks Helsingi Ülikooli endise rektori ja tunnustatud arstiteadlase prof Kari Olavi Raivio.

Tartu Ülikooli nõukogu hakkab koosnema üheteistkümnest liikmest. Neist viis liiget nimetab ülikooli senat, ühe liikme Eesti Teaduste Akadeemia isikute hulgast, kes ei ole ülikooli töötajad ning viis liiget nimetab haridus- ja teadusminister.

Tartu Ülikooli nõukogu on ülikooli kõrgeim otsustuskogu. Uus nõukogu alustab tööd 1. jaanuarist 2012.

Anneli Miljan
TÜ pressiesindaja