Välisriikide spetsialistid tulevad Eesti hariduse edulooga tutvuma

6. - 10. märtsil viibivad LELETO projekti raames Tartus külaskäigul Läti, Leedu, Poola ja Suurbritannia haridustegelased.

Projekti juhi Hasso Kukemelki sõnul on Eesti häid PISA tulemusi märgatud ning tahetakse näha, mis on nende tulemuste taga. „Huvi Eesti koolide vastu on suur. Tullakse otsima head kogemust, süsteeme ja töövahendeid, mida laiemalt levitada,” märkis Kukemelk.

Viie päeva jooksul külastatakse erinevaid koole, samuti tutvutakse lasteaedadega ning peetakse arutelusid. „Tahame külalistele näidata meie haridusmaastiku mitmekesisust, seetõttu läheme lisaks tavakoolidele ja lasteaedadele külla ka Tartu Hiie kooli ja Tartu Herbert Masingu kooli. Eelviimasel päeval teeme väljasõidu Põlvasse, kus avati just uus gümnaasium,” rääkis Kukemelk.

Projektis osalevad Riia ja Ventspilsi linna õpetajate täiendkoolituse keskused Lätist, Utena õpetajate täiendkoolituse üksus Leedust, Chorzowi ülikooli juurde kuuluva fondi Fundacja EDU-RES meeskond Poolast ja Leedsi linnavalitsuse haridusosakond Suurbritanniast. Külalisi võõrustab Tartu ülikooli haridusteaduste instituut.

Projekti tulemusena valmib aasta pärast viie riigi koostöös hea praktika käsiraamat.

Leleto projekt on Erasmus+ programmi poolt rahastatav projekt, mille nimi tuleneb ingliskeelsest väljendist (Leading to learn together). Projekti juhtivaks partneriks on Läti. Projekti käigus külastatakse kõiki projektis osalevaid riike, et koguda häid praktikaid. Käidud on juba Inglismaal, mais külastatakse Leedu koole, septembris minnakse Lätti ja oktoobris Poola.

Lisainfo: Hasso Kukemelk, hasso.kukemelk@ut.ee

Viivika Eljand-Kärp