Vastuvõtt 2013: Tartu ülikool ootab taas võimekamaid kandidaate

24. juunist 5. juulini saab esitada avaldusi Tartu ülikooli bakalaureuse-, rakenduskõrgharidus- ja magistriõppe päevasesse õppesse asumiseks. 70 bakalaureuse- ja 80 magistriõppekavale võetakse õppima vastavalt 2581 ja 1468 uut tudengit. Vastuvõetute nimekirjad avalikustatakse hiljemalt 17. juulil.

Tartu ülikool pakub Eestis kõige suuremat erialade valikut, mis võimaldab tudengitel kombineerida erinevaid õppealasid ning suurendada seeläbi oma võimalusi olla tulevikus edukad. Lai õppekavade valik ja kõrge õppetöö tase toob aasta aastalt Tartu ülikooli üha enam kandideerima Eesti parimad gümnaasiumilõpetajad: 2012. aastal pürgis Tartu ülikooli õppima 67% Eesti parimatest koolilõpetajatest.

„Kuna Tartu ülikooli õppetöö tase on kõrge, ei ole meile tähtis mitte niivõrd esitatud avalduste arv, vaid inimesed, kes meile õppima soovivad tulla,“ räägib Tartu ülikooli õppeprorektor Martin Hallik. Halliku sõnul saab vastuvõtuperioodil Eestis ülikoole üsna hästi eristada, vaadates, kes millise eesmärgi on seadnud: „Kindlasti on Eestis ülikoole, kelle eesmärgiks on suur avalduste arv või muu kvantitatiivne näitaja, Tartu ülikooli prioriteediks on eeskätt aga kõige võimekamad tudengikandidaadid.“

„Viimaste aastate trend on igati rõõmustav, sest üha enam reaalkallakuga koolide noori jätkab edasiõppimist just tudengilinnas. Heaks näiteks on kasvõi Tallinna reaalkool, kus 2012. aastal lõpetanutest pooled tulid õppima Tartusse,“ lisab Tartu ülikooli vastuvõtu peaspetsialist Kaja Karo.

Kaja Karo paneb üliõpilaskandidaatidele südamele, et ülikooli sisseastumine on vastutusrikas protsess, millest tulenevalt tuleb endale hästi selgeks teha tähtajad ja tingimused. „Eriti puudutab see tähtajaliselt avalduse esitamist ja hiljem õppimatuleku kinnitamist,“ ütles Karo.

Olulisemad kuupäevad:

• 24. juuni–5. juuli – avalduste esitamine päevasesse õppesse õppima asumiseks internetis läbi sisseastumise infosüsteemi (SAISi), isiklikult ülikooli peahoones või kolledžites.
  • 9.–15. juuli – sisseastumiseksamid (vastavalt õppekava vastuvõtutingimustele)
  • hiljemalt 17. juuli – avalikustatakse vastuvõetute nimekirjad SAISis.
  • 19. juuli – õppimatuleku kinnitamise tähtaeg

Rohkem infot sisseastumise kohta leiad Tartu ülikooli sisseastujate veebist ja oma küsimustele saad vastused sisseastumise ja õppimise foorumist.

Lisainfo: Martin Hallik, Tartu ülikooli õppeprorektor, tel: 737 6201, 515 3853, e-post: martin.hallik@ut.ee;
Kaja Karo, Tartu ülikooli vastuvõtu peaspetsialist, tel 737 6391, 505 3468, e-post kaja.karo@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja