Viimane võimalus külastada ülikooli kartserit!

Kuni 24. aprillini on veel võimalik külastada Tartu Ülikooli peahoone pööningukorrusel asuvat kartserit. Seejärel suletakse kartser renoveerimistööde ajaks külastajatele.

Ajaloolises kartseris istusid üliõpilased, kes olid rikkunud avalikku korda ja ülikoolis kehtinud käitumisreegleid. Paljud üliõpilased jäädvustasid käepäraste vahenditega oma kartseris viibimist joonistuste, salmide või monogrammidena seintel, lagedel, ustel. Tänaseks on peahoone pööningul asunud viiest kartserist alles üks, mis on saanud väga populaarseks külastusobjektiks nii kohalikele kui paljudele välisturistidele.

„Kuna viimasest kartseri renoveerimisest on möödas üle 30 aasta, siis vajavad õrnale lubikrohvile joonistatud pildid taas aluskihiga sidumist ning mõrad kartseri laes ja seintes  vajavad parandamist. Loodetavasti lähevad tööd plaanipäraselt ning kartseri saab külastajatele taas avada maikuu teisel poolel“ selgitab Tartu Ülikooli kunstimuuseumi direktor Inge Kukk.

Kartseri külastamist vahendab Tartu Ülikooli kunstimuuseum.

Olete oodatud!

Kadri Kasterpalu