Vilistlane Tiit Pruuli: Rohkem akadeemilist debatti – see kaitseb meie vabadust!

Tartu Ülikooli vilistlaste kokkutulek “Lähme koos” toimus 18. mail 2019. Päeva avamisel kõneles vilistlasena ettevõtja Tiit Pruuli, kes ütles:

"Tartu Ülikool on 100 aastat olnud ja jääb rahvusülikooliks. Tark rahvuslus ei ole poliitilisel skaalal lahterdatav ja venitatav. Tark rahvuslus on see, et Tartu Ülikooli teadlased kaitsevad ilusat emakeelt, et leitakse häid kompromisse rahvusvahelises teadusvoos osalemise ja eesti keele akadeemilises käibes hoidmise vahel. Tark rahvuslus on see, et ajaloolased uurivad eesti ajalugu sine ira et studio, ilma viha ja eelarvamusteta, vaatamata sellele, kas moes on vapsid, Päts või Tõnisson. Tark rahvuslus on lõpuks ka see, Tartu Ülikooli Kliinikumis hoolitakse eesti elanike füüsilisest ja vaimsest tervisest, vaatamata kellaajale ja patsientide hulgale. Sest see on hoolitsemine meie rahva eest. Ilma trummipõrina ja vastu rindu tagumiseta aus hoolitsemine."

Loe Tiit Pruuli kõnet Tartu Ülikooli vilistlaste ajaveebis.

Vaata vilistlaspäeva avamist järele UTTV veebilehelt.