Volbripidustused jäävad teist korda ära

Homsele aprilli viimasele päevale paneb punkti volbriöö. Aastaid on sel päeval andnud linnapea Tartus üheks ööks võimu tudengite kätte, kes on tähistanud volbrit rongkäigu ja peoga. Nagu eelmine aasta, jäävad pidustused seegi kord koroonapandeemia tõttu paraku ära, kirjutas Tartu Postimees.

Varasematel aastatel on akadeemilised organisatsioonid marssinud aprilli viimasel õhtul läbi linna, tervitades oma teel nii linnapead kui ka Tartu Ülikooli rektorit. Kuigi eelmine aasta jäi pidu esimest korda ära ja tudengid lootsid tänavu hoopis sellevõrra võimsamalt volbrit tähistada, siis paraku sel korral veel nii ei lähe. Volbrirongkäiku ei toimu ja linnapea Raekoja platsil tudengitega õllekappa kokku ei löö.

Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser sõnas, et akadeemilised organisatsioonid peaksid praegu väga hoolega läbi mõtlema, kas ja kuidas piirangute tingimustes koguneda. Seejuures arvestama rangelt ette kirjutatud koroonapiiranguid. "Kahjuks suuri üritusi ja kokkusaamisi on veel ebamõistlik teha," ütles rektor.

Rektor Asser avaldas lootust, et tudengid on nutikad ja leiavad viisi, kuidas siiski ohutult volbrit tähistada. Rektor tõstis hea näitena esile Eesti Naisüliõpilaste seltsi, mis lähenes pidustustele sportlikult. Nimelt korraldasid seltsi liikmed volbrinädalaks Tartus maastikuorienteerumise.

Loe lähemalt Tartu Postimehest