16. Põhjamaade arvutilingvistika konverents NoDaLiDa

Konverentsil käsitletakse arvutilingvistika ja keeletehnoloogia erinevaid valdkondi. Esimesel päeval toimuvad töötoad, kus peateemaks on formaalsed grammatikad – spetsiaalselt arvuti jaoks koostatud grammatikad, et arvuti saaks keelt automaatselt mõista. Järgneval kahel päeval toimub põhikonverents, kus analüüsitakse mitmesuguseid keele automaattöötluse probleeme, sealhulgas masintõlge ja kõnetöötlus.

Konverentsi ühe korraldaja, TÜ keeletehnoloogia professori Mare Koidu sõnul on seekordne konverents eriline selle poolest, et toimub esmakordselt väljaspool traditsioonilisi Põhjamaid. "Üritus sai teoks tänu sellele, et kolm aastat tagasi liitus Tartu Ülikool Põhjamaade keeletehnoloogia doktorikooliga ja sestpeale on meil olnud tihedam kontakt," ütles Koit.

Konverentsi avab Põhjamaade Keeletehnoloogia Assotsiatsiooni (NEALT) president Kimmo Koskenniemi. Konverentsi peaesinejad on Walter Daelemans Antwerpeni ülikoolist Hollandist ja Diana F. McCarthy Suurbritanniast Sussexi ülikoolist. Kavas on ka üliõpilaste ettekannete sessioonid ja postrisessioonid. Konverentsi lõpul peab oma üldkoosoleku Põhjamaade Keeletehnoloogia Assotsiatsioon.

Täpsem info konverentsi veebilehel: http://math.ut.ee/nodalida2007/

NoDaLiDa on osa Tartu Ülikooli 375. aastapäeva tähistamise üritustesarjast. Lähemat infot aastapäeva kohta saab aadressil: /ut375

Lisainfo: Mare Koit, tel 737 5430, 5399 5462, mare.koit@ut.ee

Anneli Maaring