#teadus
Women in front of monitor

Liisa Rätsep õpetab tehisaru eesti keeles ilmekalt rääkima

#ettevõtlus #koostöö
AS Tempest ning tehisintellekti- ja robootikakeskus AIRE alustasid koostööd, et suurendada tehisaru ja koostöörobotite abil tootmisliini võimsust.

Tehisaru optimeerib ettevõttes laovarusid ja robot vähendab raske füüsilise töö vajadust

Man

Meelis Kull: inimesed luiskavad, tehisintellekt luiskab ka, aga aitab ikkagi väga palju

#ettevõtlus
Better Medicine'i meeskond

Tartu Ülikool saab osaluse ettevõttes Better Medicine OÜ, kes diagnoosib tehisaru abil vähktõbe

#vilistlaste kokkutulek
Kristjan Korjus

Vilistlase lugu. Kristjan Korjus: mees, kes muudab maailma

Teaduste akadeemia mapp

Birute Klaas-Lang ja Meelis Kull valiti teaduste akadeemia uurija-professoriteks

#ettevõtlus #instituudist #koostöö
Clevon ja Isejuhtivate Sõidukite Labor lõid koostöös käed

Clevoni ja Tartu Ülikooli koostöö tulemusel on TÜ isejuhtivate sõidukite labori katseautot nüüd võimalik kaugjuhtida

#instituudist #ülikoolist

Kuldar Taveter sai Tartu Ülikooli infosüsteemide professoriks

#sisseastumine

Arvutiteaduse instituudi taskuhääling - külas Pavlo Pyvovar

Otsi uudist

Vaata järele küberinnovatsiooni konverentsi ettekandeid!
  • uudis
Tartu Ülikooli uuendatud virtuaaltuur aadressil virtualtour.ut.ee annab kõigile huvilistele võimaluse tutvuda ülikooli õppe- ja teaduskeskkonnaga juba enne ülikooli saabumist. Lisaks saab tuuris ülevaate ülikooli hoonete rattaparklatest ja ligipääsetavusest.
  • #esmakursuslane
  • uudis
Külli Kivioja-Ööpik läbis möödunud õppeaastal digitoodete juhtimise mikrokraadiprogrammi.
  • #täiendusõpe
  • uudis
9.–10. augustil Paides toimuval arvamusfestivalil on tänavu kavas rohkem kui kakssada ühiskonda puudutavat arutelu. Ülikoolist lööb üritusel kaasa üle 30 teadlase, töötaja ja üliõpilase.
  • uudis
Õppekoha pakkumise sai 3294 kandidaati, kellel tuleb valik õppima tulemise kohta langetada hiljemalt 14. juulil.
  • uudis
Eesti Teadusagentuur (ETAG) avas 2024. aasta üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi.
  • #õppimine
  • uudis
9. septembrist kuni 13. oktoobrini 2024 toimub arvutiteaduse instituudi tasuta veebikursus „Andmeteaduse võimalused äriettevõttes", mis on suunatud töötavatele täiskasvanutele. Kursusel tutvustatakse andmeteaduse põhiprintsiipe ja võimalusi äriettevõtete vaatevinklist. Veebikursus on tasuta neile, kes selle lõpetavad. Huvilistel palume registreeruda hiljemalt 21. augustil.
  • #täiendusõpe
  • uudis
26. juuni südaööni võeti vastu avaldusi Tartu Ülikooli esimese astme ja magistritaseme õppesse.
  • uudis
Sellelt lehelt leiad info, mida vajad Tartu Ülikooli esmakursuslasena õpingute edukaks alustamiseks.
  • uudis
Kuigi Eesti meediamaastikul pühendatakse keskkonnateemadele rohkem tähelepanu kui kümne aasta eest, takerduvad ajakirjanikud nende käsitlemisel sageli kobarprobleemidele iseloomulikku keerukusse.
  • uudis
Alates 12. juunist on Tartu Ülikooli õppeinfosüsteemis (ÕIS) kasutusel uus õppija töölaud, mis toob õppija jaoks olulise info ühte keskkonda kokku.
  • uudis
Tartu Ülikool ootab doktoriõppesse kandideerima tulevasi teadlasi ja tippspetsialiste.
  • uudis
6. juunil kell 16.00–17.30 toimus Tartu Ülikooli raamatukogu muusikaosakonna seminariruumis arutelu „Meedia roll ühiskonna kestliku kursi kujundamisel“.
  • uudis
Seekordse kestlikkuse infokirja teemadering ulatub väikeste keelte püsimisest, kestlikest liikumisviisidest ja kliimaseadusest tuumajaamani välja.
  • uudis
3. juunil toimus Delta õppe- ja teadushoones arvutiteaduse instituudi tudengiprojektide võistluse lõpuüritus, kus selgusid parimad tudengiprojektid. Postrisessioonil esitlesid oma töid 26 projekti autorid ja instituudi õppetoolide esindajatest koosnev žürii selgitas välja võitjad.
  • #instituudist
  • #tunnustamine
  • uudis
The podcast “Tiksu to UniTartu” shares insights and tips to help future international students thrive at the University of Tartu. New episodes are release every Tuesday.
  • #why Tartu
  • uudis
Välkkõnelejad igast valdkonnast on oodatud esitama eesti- või ingliskeelseid kaasahaaravaid ettekandeid, milles tutvustavad enda teadustöö tähtsust ja tulemusi.
  • uudis
29. mail andis Eesti Inimõiguste Keskus Tallinnas ministeeriumide ühishoones Tartu Ülikoolile teist korda üle märgise „Austame erinevusi“.
  • #tunnustamine
  • uudis
Teisipäeval, 28. mail toimub Tartu Ülikooli Delta õppehoones Eesti tehisintellekti tippkeskuse avaüritus, kus räägitakse, kuidas saavutada tehisintellekti usaldusväärsust ja seda ühiskonna hüvanguks ära kasutada.
  • #instituudist
  • pressiteade
28. mail algab Tallinnas Põhjamaade e-taristute koostööinitsiatiivi (NeIC) konverents, mis toob kokku ligi sada Põhjamaade ja Eesti e-taristute eksperti, teadlast, riiklikku teenusepakkujat ning poliitikakujundajat. Kahepäevane sündmus keskendub käimasolevatele koostööprojektidele ning NeIC-i tulevikuvisioonile.
  • #teenused
  • #rahvusvaheline