Uudised ati

See nädal on ülikoolis digikoristusnädal, mil kogu ülikooliperet kutsutakse üles korrastama oma isiklikku või üksuse digielu, et astuda väikeste, kuid tulemuslike sammudega keskkonnasäästlikuma ülikooli poole.
  • #ühiskonnale

• uudis

Delta keskusel täitub jaanuari lõpus kaks tegevusaastat. Sel puhul alustatakse 28. jaanuaril uut ürituste sarja „Delta loeng“, et pakkuda Tartu Ülikooli inimestele võimalust pidada avalikkusele ettekandeid päevakohastel ja tulevikku puudutavatel teemadel.

• uudis

Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi neli üliõpilast arendasid napi kolme ja poole kuuga välja tarkvara, mis võimaldab esimest korda ära kasutada ID-kaardi lähiväljasidet ehk NFC võimekust. Riik ise ei ole samaga hakkama saanud nelja aasta jooksul, mil ID-kaardil on NFC tugi olemas olnud. Valminud rakendus võimaldaks e-teenustesse logida lihtsalt nii, et ID-kaart pannakse vastu telefoni ja sisestatakse PIN-kood.

20.01.2022
  • #teadus
  • meist mujal
Tartu Ülikooli rektoraadi otsuse kohaselt jätkub 2021/22. õa kevadsemestril ülikoolis lähiõpe. Auditoorse õppetöö säilimiseks ja suurte haiguspuhangute vältimiseks on endiselt oluline end vaktsineerida, haigestumisel jääda koju ja lükata suured üritused edasi.
19.01.2022
  • #õppimine
  • uudis

Tartu Ülikooli senat edutas detsembris arvutiteaduse instituudi bioinformaatika kaasprofessor Hedi Petersoni professori ametikohale.

11.01.2022
  • uudis
Täna, 11. jaanuaril avalikustati ülikooli uus veebileht. Uue väljanägemise on saanud ka enamik akadeemiliste üksuste veebilehti.
11.01.2022
  • uudis
Neljapäeval, 20. jaanuaril tutvustavad Tartu kõrgkoolid end menukal kõrghariduspäeval „Õpi Tartus!“, mis seekord toimub veebis.
10.01.2022
  • #sisseastumine
  • pressiteade

3. märtsil 2022 toimub neljandat korda Tartu Ülikooli suurim karjäärimess – Delta karjääripäev. Ülikooli akadeemiline spordiklubi muutub sel päeval elavaks messialaks, kus ettevõtted saavad tutvustada oma praktika- ja karjäärivõimalusi. Organisatsioonid on oodatud üritusele registreeruma kuni 3. veebruarini.

06.12.2021
  • uudis

Novembri alguses toimus esimene AIRE klubi, mille eesmärk on kokku tuua AIRE kliendid –  tööstusettevõtted ja tugiteenuste pakkujad: teadlased, insenerid, eksperdid, IT arendajad, robotite maaletoojad, pangad, telekommunikatsioonifirmad ning rahastajad nii avalikust kui erasektorist. Igakuise AIRE klubi mõte on toetada koostööd vabas formaadis läbi arutelu ja dialoogi ning jõuda koos tehisintellekti- ja robootikaprojektide elluviimiseni. Ajal, mil ettevõtjad on suure osa oma suhtlusest kolinud digikanalitesse, on seda suurem tegelik vajadus silmast silma suhtluse järele.

22.11.2021
  • uudis

13.–15. jaanuarini toimub Tartu Ülikooli Delta keskuses neljas informaatika õpetamise konverents, kuhu huvilised on oodatud tutvuma uusimate suundadega Eesti koolide informaatikaõppes ning jagama oma mõtteid ja kogemusi kaugõppe teemal. Konverentsile saab juba praegu registreeruda.

22.11.2021
  • #õppimine