#ettevõtlus
Man in aatrium

Marlon Dumas: kuidas panna tehisaru oma ettevõtte heaks tööle?

#koostöö #teadus #ühiskonnale
Women in front of monitor

Neurokõne abil saab kuulata ERR-i uudisteportaali artikleid

#ettevõtlus
Dmytro Fishman

Dmytro Fishman arendab ettevõtet, mis aitab arstidel paremini vähki diagnoosida

#teadus
Piret Luige portree

JÄRELVAATA: professor Piret Luik arutles inauguratsiooniloengul, kuidas suurendada naiste osakaalu informaatika õppijate seas

#teadus
Masinõpe

Masinõpe aitas tuvastada Eestis levivad viirusetüved, mis põhjustavad emakakaelavähki

14.03.2023
#kestlikkus #teadus
Vasakult paremale Lisa Yankovskaya, prof Mark Fišel ja Maali Tars

Tartu Ülikooli masintõlkemootor toetab nüüd veel 17 soome-ugri keelt

14.03.2023
IT-tööstusmagistrantuur ootab esimese aasta IT magistrante kandideerima programmi, mis ühendab õpingud praktilise töökogemusega ettevõttes.
  • uudis
Arvutiteaduse instituudi taskuhäälingus on seekord külas tehisintellekti iduettevõtte Pactum AI juhtiv tarkvaraarendaja Arnel Pällo.
  • uudis
28. märtsil kell 10 toimub seitsmes Delta loeng. Seekord räägime õpetamisest koolis. Üritus toimub veebis ja on vaadatav nii UTTV kui ka Facebooki kaudu.
  • #ülikoolist
  • uudis
Tartu Ülikooli informaatika magistriõppekava vilistlane Tõnis Hendrik Hlebnikov on mingis mõttes ebatüüpiline näide üliõpilasest. Püssist pärit ja Lüganuse Keskkoolis õppinud noormees oli lapsena agar tundi segama. Matemaatikatundi võttis poiss kaasa padja, mille ta asetas demonstratiivselt lauale, et tunni ajal oleks mugavam tukastada. 2013. aastal astus Tõnis Hendrik Tartu Ülikooli  psühholoogiat õppima. Enda sõnul lohises ta sellel erialal viis aastat, mille jooksul tekkis tal huvi hoopis informaatika vastu. Kui Tõnis Hendrik oli Bristoli Ülikoolis informaatikat õppiva sõbra…
  • #õppimine
  • uudis
Eesti toiduainetööstuse esimese ettevõttena hakkab Nõo Lihatööstus ühes Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudiga testima uudseid tehisintellekti- ja robootikalahendusi.
  • #ettevõtlus
  • pressiteade
28.02 kl 11 toimub ülikooli spordiklubis Tartu Ülikooli Delta karjääripäev, kus kohtuvad sajad üliõpilased üle poolesaja tööandjaga, kes tutvustavad oma praktika- ja karjäärivõimalusi.
  • #ettevõtlus
  • #tudengile
  • pressiteade
Informaatika bakalaureuseõppesse saab kandideerida kas riigieksamite tulemuste või  programmeerimise sisseastumiseksamiga. Programmeerimise sisseastumiseksamit tehakse programmeerimiskeeles Python. Eksam toimub Delta õppehoones 1. juunil algusega 2024 kell 12.
  • uudis
14. märtsil kell 13 on kõik ülikoolipere liikmed ja keelehuvilised oodatud Tartu Ülikooli aulasse emakeelepäeva tähistama.
  • uudis
Ligipääs noorte seas populaarsele videorakendusele Tiktok annab Hiina võimudele tehisintellekti võidujooksus läänemaailmaga strateegilise eelise, kirjutab Meelis Kull.
  • meist mujal
Tartu Ülikooli vabariigi aastapäeva kontsertaktusel kuulutati seitsmendat korda toimunud kolme rektori stipendiumi konkursi võitjana välja Tartu Ülikooli magistrant Henri Pokk.
  • pressiteade
Tartu Ülikooli töötajad ja üliõpilased olid oodatud 23. veebruaril kell 12 ülikooli aulasse Eesti Vabariigi 106. aastapäeva kontsertaktusele.
  • #ülikoolist
  • uudis
Vabariigi Valitsus kinnitas teaduspreemiate tänavused laureaadid.
  • meist mujal
Omandasin bakalaureusekraadi Johan Skytte poliitikauuringute instituudis riigiteaduste erialal, mille õppekava on üsna laiapõhjaline, arendades maailmatunnetust, seoste loomise oskust ja info valideerimise võimet.
  • uudis
Eesti tehisintellekti ekspertide poolt koostöös korraldatud üritusel arutati suundi, mis Euroopa peaks võtma, et jõuda turvalise tehisintellekti valdkonnas maailmaliidriks.
  • uudis
Ma ei olnud seda tüüpi informaatikatudeng, kes juba maast madalast programmeeris või arvutitest huvitus. Ausalt öeldes mulle gümnaasiumis informaatikatund isegi ei meeldinud. Gümnaasiumi lõpus plaanisin minna ülikooli geograafiat õppima.
  • ajaveeb
2024/2025. õppeaastast jõustuvad muudatused puudutavad sisseastujaid ja üliõpilasi, kes kaaluvad õpingute katkestamist või soovivad tulevikus uuesti tasuta samal õppeastmel õppima asuda.
  • #õppimine
  • uudis
Veebruarist algas kandideerimine Tartu Ülikooli eesti- ja ingliskeelsesse magistriõppesse ning ingliskeelsesse bakalaureuseõppesse.
  • pressiteade
Arnel Pällo sai bakalaureusekraadi informaatikas ja asus tööle tarkvaraarenduse vallas. Pärast kümmet aastat tuli ta tagasi ülikooli ja alustas andmeteaduse magistriõpinguid. Praegu töötab Arnel tehisintellekti iduettevõttes Pactum AI, kus automatiseeritakse inimestega läbirääkimisi. Loe siit Arneli kogemuslugu.
  • ajaveeb
Tegelesin oma doktoritöös mobiilirakenduste kvaliteedi analüüsiga. Huvi pakub mulle hetkel eelkõige turvavigade analüüs, et aru saada, kuidas olemasolevaid turvavigu ära kasutatakse ja kuidas seda ennetada saame.
  • uudis
Ma loon muusikale ja heliandmetele masinõppe mudeleid. Mitu aastat organiseerisin koos oma kolleegidega teadusvõistlust, kus algoritmide abil tuvastatakse muusikapalas emotsioone. Sellest kirjutasime pärast ka teadusartikli, mida on tsiteeritud 168 korda.