Arvutiteaduse instituudis saad sa õppida maailma tippteadlaste käe all ning teha koostööd mainekate IT-firmadega. Samuti toimub meil mitmesuguseid üritusi ja regulaarseid võistlusi, mis muudavad ülikoolielu põnevamaks. Iga üliõpilane saab õppimise ajaks kasutada korraliku sülearvuti ja on võimalik kandideerida mitmele stipendiumile. Siin ootab sind moodne õpikeskkond Delta õppe- ja teadushoones koos sadade teiste kaasõppuritega.
Juba õpingute ajal oled oodatud kaasa lööma instituudi uurimisrühmade töös. Samuti lahendad mitmetes õppeainetes ettevõtete püstitatud reaalseid ülesandeid. Instituudis käib vilgas tudengielu, matemaatika-informaatika tudengiselts MITS korraldab sisukaid ühisüritusi ning esimese kursuse üliõpilastele mentorprogrammi.
Pärast lõpetamist kuulud tööturul nõutud ja hinnatud spetsialistide hulka ning sind ootab ees kindel ja lennukas karjäär, kuna pea igas valdkonnas luuakse infotehnoloogiat kasutades uusi lahendusi ning vajatakse IT-õppekavade lõpetajaid.
Magistriõppe järel oled oodatud jätkama oma õpinguid doktorantuuris, kus teed maailmatasemel uurimistööd oma valdkonnas, mis sillutab sulle karjääritee nii teaduses kui ka äris.
Arvutiteaduse instituudis on bakalaureusetasemel võimalik õppida informaatikat. Eestis lõpetanute kandideerimise periood on 16. juunist 1. juulini 2025. Õpe on eesti keeles.
Informaatika erialal omandatakse nii arvutiteaduse teoreetilised alused kui ka tugevad praktilised oskused. Õpe ei eelda eelteadmisi programmeerimisest, kuid samas leiab ka kõige nutikam olümpiaadikogemusega üliõpilane endale õppetöö jooksul tõsiseid väljakutseid. Ained varieeruvad programmeerimiskeeltest tehisintellektini, matemaatikast keeletehnoloogiani.
Magistrantuuris saab inglise keeles õppida informaatikat ja tarkvaratehnikat. Eesti keeles infotehnoloogiat mitteinformaatikutele ja andmeteadust. Samuti on meil mitu ühisõppekava teiste kõrgkoolidega nii Eestist kui ka välismaalt.
Vastuvõtt kestab 1. veebruar – 15. märts 2025.
Vastuvõtt kestab 1. veebruar – 1. juuli 2025.
Vastuvõtt kestab 1. veebruar – 1. juuli 2025
I vastuvõtuperiood kestab 15. november 2024 – 31. jaanuar 2025
II vastuvõtuperiood kestab 1. veebruar – 15. aprill 2025
Arvutiteaduse instituut pakub doktoriõpet informaatika erialal. Vastuvõtt doktoriõppesse on projektipõhine, see tähendab, et kandideerida saab konkreetsetele uurimisprojektidele. Informaatika suunal välja kuulutatud uurimisprojektidega saab tutvuda doktoriõppe konkursside lehel, kust leiab ka täpsemat infot doktoriõppesse kandideerimise kohta.
Alates 2022/2023. õppeaastast on doktorant üldjuhul nii üliõpilane kui ka nooremteadur, kellega sõlmitakse tööleping brutopalgaga vähemalt 2200 eurot kuus. Enamasti töötab nooremteadur täiskoormusega ja eeldatav tööperiood on 4 aastat. Täpsemad tingimused lepitakse kokku iga doktorandiga eraldi.