Arstiteaduse doktoranti tunnustati rahvusvahelisel konverentsil

Eelmisel nädalal, 23.-27. maini Hispaanias toimunud 35. Euroopa Laste Infektsioonhaiguste konverentsil valiti doktorant Hiie Soeoru ettekanne päeva parimaks suuliseks ettekandeks.

Tartu ülikooli meditsiinilise mikrobioloogia professori Irja Lutsari juhendamisel uurib doktorant Hiie Soeorg enneaegsete vastsündinute seedetrakti koloniseerivate teatud tüüpi bakterite ehk koagulaas-negatiivsete stafülokokkide tõvestusvõimelisust ja organismi vastupanuvõimet nendele.

Ettekandes rääkiski Soeorg koagulaas-negatiivsetest stafülokokkidest, mis on sagedased vastsündinute koloniseerijad ja ka kõige sagedasemad vastsündinu sepsise tekitajad. Samuti tõi Soeorg välja, missugust rolli mängib limaskestade kolonisatsioon sepsise tekkes ja näitas, kuidas enneaegsed ja ajalised vastsündinuid koloniseerivad stafülokokid on teineteisest erinevad.

Tegemist on mitmeaastase uurimistööga, mis on valminud Tartu ülikooli kliinikumis, Tallinna lastehaiglas ja Tartu ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna mikrobioloogia osakonnas.

Parema ettekande hääletus toimus konverentsi mobiilirakenduse abil, oma hääle said anda kõik konverentsist osavõtjad.

Eesti laste infektsioonhaiguste arstidelt ja mikrobioloogidelt oli konverentsil kokku kolm suulist ettekannet, kaks suulist e-poster ettekannet ja kaks posterettekannet. Kokku esitati konverentsile üle 1300 teesi. Konverentsil oli ligi 3500 osalejat enam kui 100 riigist.

Hiie Soeoru ettekandega saab tutvuda Eesti Lasteuuringute Võrgustiku kodulehel www.elav.ee.

Lisainfo: Irja Lutsar, meditsiinilise mikrobioloogia professor, 737 4171, irja.lutsar@ut.ee

Viivika Eljand-Kärp
Tartu ülikooli pressinõunik